Kolejny obrońca United wypadnie z gry? Mourinho: Spodziewam się poważnego urazu

Kolejny obrońca United wypadnie z gry? Mourinho: Spodziewam się poważnego urazu fot. Transfery.info
Źródło: BBC

Sympatycy Manchesteru United nie będą miło wspominać niedzielnego meczu ligowego ze Swansea City.

Podopieczni José Mourinho zremisowali na własnym stadionie ze Swansea City 1:1. Prowadzenie „Czerwonym Diabłom” w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dał Wayne Rooney, który wykorzystał rzut karny. Cenny punkt drużynie Łukasza Fabiańskiego (całe spotkanie) kilkanaście minut przed końcem meczu uratował Gylfi Sigurðsson.

Brak wygranej nie jest jedynym powodem do zmartwienia dla United. Spotkania z „Łabędziami” nie dokończyli bowiem obrońcy: Luke Shaw oraz Eric Bailly. Ten pierwszy przebywał na murawie raptem przez dziewięć minut, po których zastąpić musiał go Antonio Valencia. Bailly rozegrał nieco ponad 60 minut.

Już po ostatnim gwizdku Mourinho przyznał wprost, że szczególnie martwi go uraz Shawa. - Straciliśmy dziś punkty i zawodników, więc to nie jest dla nas dobry dzień.

- Nie znam jeszcze szczegółów, jeśli chodzi o urazy. Spodziewam się jednak, że Luke doznał poważnej kontuzji. Zszedł z boiska tak szybko, więc myślę, że doznał bardzo poważnego urazu - powiedział Portugalczyk.

Mourinho może mieć poważne problemy ze skompletowaniem linii obrony w ostatnich meczach sezonu. Przypomnijmy, że kontuzjowani są już Chris Smalling, Phil Jones oraz Marcos Rojo. Biorąc pod uwagę cały zespół, z gry wyeliminowani są jeszcze m.in. Paul Pogba, Juan Mata i Zlatan Ibrahimović.