Kanada będzie miała profesjonalną ligę

rok temu Kanada będzie miała profesjonalną ligę
fot. Transfery.info

Kanadyjska federacja piłkarska zatwierdziła powstanie profesjonalnej ligi piłkarskiej, która będzie nosić nazwę Canadian Premier League.

Założycielami ligi są przedstawiciele drużyn z Hamilton i Winnipeg, które zamierzają współpracować z silnymi społecznościami w całym kraju. Wstępne zainteresowanie dołączeniem do CPL wyrażono w dziesięciu miastach, ale zgłoszenia do rozgrywek, które mają wystartować w 2018 roku, będą zbierane przez około 60-90 dni.

- Ze względu na goszczenie w Winnipeg Mistrzostw Świata Kobiet w 2015 roku wiemy, że ludzie tutaj mają niezaprzeczalną pasję do sportu. Wykonaliśmy wiele pracy za kulisami, żeby móc pchnąć to przedsięwzięcie do przodu – powiedział prezes Winnipeg FC Wade Miller.

Niewiadomo dotychczas, jak na projekt będą zapatrywały się kanadyjskie kluby z NASL (drugi poziom rozgrywkowy w Stanach Zjednoczonych), czyli FC Edmonton i Ottawa Fury. Ustalono jednak, że mimo sporego zainteresowania, początkowo do ligi ma przystąpić 6-8 zespołów, a w ciągu dziesięciu lat liga miałaby się rozwinąć do 12 drużyn.

Przedsięwzięcie ma pomóc w wypromowaniu kanadyjskich talentów przez zapis o minimalnej liczbie piłkarzy z paszportem tego kraju. U każdego z uczestników rozgrywek ma być ich 75%. To dla Kanady bardzo ważne w obliczu walki o organizację Mundialu 2026, o który starają się wraz ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem, bo na pewno będą chcieli pozostawić po swoich występach dobre wrażenie.


ŹRÓDŁO
CONCACAF
TAGI: Kanada Canadian Premier League
Archiwalne
DWA kluby po Torresa
2 miesiące temu  
0
OFICJALNIE: Rod Fanni w MLS
4 miesiące temu  
0
OFICJALNIE: Z Premier League do MLS
4 miesiące temu  
0
Marchisio od lipca w MLS?!
4 miesiące temu  
0
OFICJALNIE: Auro w Toronto FC
5 miesięcy temu  
0
OFICJALNIE: Z MLS do Barcelony
5 miesięcy temu  
0
OFICJALNIE: Z QPR do MLS
6 miesięcy temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.