Rybus życzeniem trenera CSKA

rok temu Rybus życzeniem trenera CSKA
fot. Olympique Lyon

Według „Izwiestiji” Maciej Rybus w letnim oknie transferowym może przenieść się do CSKA Moskwa na osobiste życzenie trenera Wiktora Gonczarenki.

Zdaniem rosyjskich dziennikarzy CSKA rozpoczęło już negocjacje z Olympique Lyon w sprawie kwoty transferowej i z agentem Mariuszem Piekarskim na temat kontraktu indywidualnego. Jak podkreśliło cytowane w artykule źródło, „wszystkie strony powinny być zadowolone z proponowanych warunków”. Sam Piekarski odmówił jednak dziennikowi bezpośredniego komentarza do informacji.

Rybus do Lyonu przeniósł się latem 2016 roku z Tereka Grozny na zasadzie wolnego transferu. Od jakiegoś czasu pojawiają się jednak wiadomości o możliwym odejściu, gdyż nie wywalczył sobie miejsca w podstawowym składzie. Łącznie wystąpił w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach, zaliczając dwie asysty. Grał zarówno na lewej obronie, jak i ofensywie.

Gonczarenko ma w nim widzieć idealnego kandydata na lewego „wing-backa” w preferowanym ostatnio przezeń ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. CSKA w tej chwili zajmuje pozycję wicelidera rosyjskiej ekstraklasy, gwarantującą udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów (mistrzostwo Rosji już zdążył sobie zapewnić Spartak Moskwa). By pozyskać piłkarza musi liczyć się z wydatkiem kilku milionów euro.

27-letni Rybus wczoraj pokazał się z dobrej strony podczas rewanżowego meczu półfinałowego Ligi Europy przeciwko Ajaksowi Amsterdam. Jego zespół przegrał w dwumeczu 4-5, jednak reprezentant Polski podczas kwadransa spędzonego na boisku zaliczył asystę.


ŹRÓDŁO
Izwestija
TAGI: Maciej Rybus Olympique Lyon CSKA Moskwa Francja Rosja Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.