„Football Leaks”: Kontrakt Téveza w Chinach. Tyle zarabia drugi najlepiej opłacany piłkarz świata!

rok temu „Football Leaks”: Kontrakt Téveza w Chinach. Tyle zarabia drugi najlepiej opłacany piłkarz świata!
fot. Boca Juniors [Twitter]

„Daily Mail” prezentuje zarobki, na jakie Carlos Tevez może liczyć w Shanghai Shenhua. Raport pochodzi z książki „Football Leaks: Brudne biznesy piłki nożnej”.

Gdy Argentyńczyk przenosił się do Chin, media zgodnie informowały, że stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Obecnie i w historii. Jego tygodniówka miała wynosić bowiem przeszło 615 tysięcy funtów!

Sam napastnik po czasie zdementował te doniesienia, stwierdzając na konferencji prasowej, na której został zaprezentowany w nowym klubie, że „jego pensja wcale nie jest tak wysoka” (WIĘCEJ). 

Okazuje się, że 33-latek miał rację twierdząc, że kwoty pojawiające się w prasie i Internecie faktycznie odbiegały nieco od rzeczywistości. Sęk w tym, że… zaniżały jego wynagrodzenie.

Z danych „Football Leaks” wynika bowiem, że jego tygodniówka wynosi 634,615 funtów brutto (a nie 615 tysięcy). Dodatkowo, jeśli Tevez rozegra 70% meczów w sezonie, otrzyma 788 tysięcy funtów premii.

To nie wszystko. Za wygranie azjatyckiej Ligi Mistrzów, Shanghai Shenhua wypłaci mu 1,560 miliona funtów, za mistrzostwo kraju – 788 tysięcy, za puchar Chin – 390 tysięcy funtów, tyle samo także za tytuł króla strzelców.

Co ciekawe, Tevez nie jest jednak najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Lepsze warunki w Chinach zapewnił sobie bowiem jego rodak – Ezequiel Lavezzi. Były skrzydłowy PSG w Hebei China Fortune inkasuje… 798 tysięcy funtów brutto tygodniowo, co kilka miesięcy temu potwierdziło również „Football Leaks”.


ŹRÓDŁO
Football Leaks: The Dirty Business of Football
TAGI: Carlos Alberto Tévez Shanghai Shenhua Chiny Argentyna Football Leaks
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0225 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.