Guardiola: W Barcelonie i Bayernie już dawno by mnie zwolnili!

12 miesięcy temu Guardiola: W Barcelonie i Bayernie już dawno by mnie zwolnili!
fot. Twitter

Pep Guardiola twierdzi, że w swoich poprzednich klubach nie mógłby liczyć na drugą szansę.

Hiszpan objął drużynę „The Citizens” przed sezonem i media widziały w nim jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa. Pierwszy sezon menedżera w Premier League nie przebiegł jednak zgodnie z jego planami i Manchester City do końca rozgrywek musi walczyć o awans do Ligi Mistrzów.

Niepowodzeniem zakończyła się też kampania w Champions League, z której „Obywatele” zostali wyeliminowani przez Monaco już w 1/8 finału. Guardiola otrzyma jednak szansę na dalszą pracę z drużyną w przyszłym sezonie. Jak przyznaje, Barcelona i Bayern nie dałyby mu takiej możliwości.

- W Barcelonie spotkałem się z wielką presją, nie mogłem się niczym wybronić, gdybym nie wygrywał w ciągu pierwszym sześciu miesięcy, zostałbym zwolniony - stwierdził Guardiola w rozmowie z „talkSPORT”.

- W Barcelonie czy w Bayernie musisz od razu wygrywać. Jeśli ci się nie uda, nie będzie drugiej szansy. Tutaj dostałem taką możliwość i postaramy się ją wykorzystać. Tak to wygląda w wielkich klubach - jesteś zwolniony. Nie ma cię. Definitywnie. Tak było w klubach, w których pracowałem wcześniej, nie tutaj. Mamy drugą szansę i liczymy, że następny sezon będzie lepszy od tego.ŹRÓDŁO
TalkSPORT
TAGI: Pep Guardiola Trenerzy Manchester City FC FC Barcelona Bayern Monachium Hiszpania Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0057 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.