Oficjalnie: Mertesacker zakończy karierę w 2018 roku i od razu obejmie prestiżowe stanowisko

rok temu Oficjalnie: Mertesacker zakończy karierę w 2018 roku i od razu obejmie prestiżowe stanowisko
fot. FotoPyk

Arsenal potwierdził, że Per Mertesacker jesienią 2018 roku przejmie stanowisko dyrektora akademii „Kanonierów”. Oznacza to oczywiście też koniec kariery byłego reprezentanta Niemiec.

Przez najbliższy rok  Mertesacker pozostanie oczywiście zawodnikiem pierwszego zespołu Arsenalu, jednak w wolnym czasie będzie się już wdrażał w funkcjonowanie akademii, kierowanej jeszcze przez Luke'a Hobbsa (tymczasowy następca Andriesa Jonkera, który w lutym tego roku odszedł do Wolfsburga).

- Per jest wyjątkowym człowiekiem, świetnym przykładem dla młodych zawodników. Doskonale rozumie grę i stara się pomóc zawodnikom, by spełnili swój potencjał. Będzie inspirującą jednostką dla każdego powiązanego z akademią – powiedział Arsene Wenger.

- To początek nowego ekscytującego rozdziału dla mnie. Jestem zaszczycony, że pozostanę częścią rodziny Arsenalu. W następnym sezonie koncentruję się na mojej pracy z drużyną i nie mogę się doczekać udanego ostatniego roku na boisku. Po tym przyjdzie czas na ekscytujące wyzwanie pomocy w tworzeniu młodych zawodników wystarczająco dobrych na pierwszy zespół Arsenalu – wytłumaczył 32-latek.

Mertesacker do Arsenalu przeniósł się z Werderu Brema latem 2011 roku. Wcześniej grał też w Hannoverze. W 2014 roku środkowy obrońca zakończył karierę reprezentacyjną. Jego bilans w kadrze Niemiec zamknął się w 104 meczach i czterech bramkach.


ŹRÓDŁO
Arsenal FC
TAGI: Oficjalnie Per Mertesacker Arsenal FC Anglia Niemcy Koniec kariery
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.