Oficjalnie: Ntcham w Celticu

12 miesięcy temu Oficjalnie: Ntcham w Celticu
fot. Celtic FC

Celtic pozyskał Oliviera Ntchama z Manchesteru City.

21-latek spędził ostatnie dwa sezony w Genoa CFC, gdzie przebywał na wypożyczeniu. W Serie A radził sobie całkiem przyzwoicie, w zeszłym sezonie zdobył 3 bramki w 20 meczach, ale ostatecznie powrócił do macierzystego klubu. Pomocnik nie został jednak włączony do kadry pierwszego zespołu "The Citizens", a teraz na stałe opuścił Etihad Stadium.

Nowym klubem Francuza będzie Celtic. Mistrzowie Szkocji poinformowali, że wychowanek Le Havre związał się z nimi czteroletnim kontraktem. Kwota transferu nie została jednak podana do wiadomości. W Glasgow Ntcham spotka się z kolegą z reprezentacji młodzieżowej, Moussą Dembele.

- Świetnie, że tutaj jestem. Chcę wygrać w Celticu wszystko co się da, bo jeszcze nigdy nie zdobyłem żadnego trofeum. Najbardziej czekam na derby oraz na spotkania Ligi Mistrzów. Pamiętam zwycięstwo z Barceloną sprzed pięciu lat. Nie każdy klub może grać w tych rozgrywkach, więc bardzo się cieszę, iż będę miał taką okazję - powiedział Ntcham po podpisaniu umowy.

- Celtic to dla mnie nowe wyzwanie. Choć Genoa to dobry zespół, wiedziałem, że nie mają szans na zwycięstwo w Serie A, bo nie są topowym klubem jak Juventus. Celtic to w Szkocji wielka marka. Wygrywanie tytułów to wspaniała sprawa. Mam nadzieję, że znów coś zdobędziemy i pokażemy się z jeszcze lepszej strony niż w poprzednim sezonie. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o wyzwaniu, jakim jest gra w tej drużynie - zapewnił Ntcham.ŹRÓDŁO
Celtic FC
TAGI: Jules Olivier Ntcham Celtic FC Manchester City FC Oficjalnie Szkocja Francja Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.