Oficjalnie: Szczęsny w Juventusie

12 miesięcy temu Oficjalnie: Szczęsny w Juventusie
fot. Juventus FC

Wojciech Szczęsny został nowym piłkarzem Juventusu.

O hitowej przeprowadzce Polaka do „Juve” spekulowało się od dawna. Przez długi czas „Stara Dama” nie potrafiła porozumieć się w sprawie kwoty odstępnego z Arsenalem, ale w końcu się to udało. 27-latek związał się z nowym klubem umową do 30 czerwca 2021 (według mediów ma zarabiać 3,5 miliona euro rocznie). Transfer opiewa natomiast na kwotę 12,2 miliona euro (płatne w dwóch ratach), a opłata może wzrosnąć o 3,1 miliona euro.

Dwa ostatnie sezony Szczęsny spędził na wypożyczeniu w Romie, w trakcie którego zapracował na miano jednego z najlepszych bramkarzy w Serie A. W sumie wystąpił w barwach „Giallorossich” w 81 spotkaniach. W 23 z nich Polak zachował czyste konto. Do pewnego momentu spekulowało się, że może on pozostać na stałe w Rzymie, ale koniec końców będzie występował na Półwyspie Apenińskim w „Juve”. 

Jeśli chodzi o sam Arsenal, Szczęsny trafił do niego w 2006 roku. Po dwóch latach został włączony do pierwszego zespołu i od tamtej pory wystąpił dla niego w 181 spotkaniach. 27-latek sięgnął z „Kanonierami” po dwa Puchary Anglii i Tarczę Wspólnoty. 

Przenosząc się do Turynu, Szczęsny stał się najdrożej sprzedanym polskim bramkarzem w historii. Do tej pory rekord należał do Jerzego Dudka, za którego Liverpool zapłacił w 2001 roku Feyenoordowi niecałe osiem milionów euro. 

Przed reprezentantem Polski trudny rok. W jego trakcie będzie prawdopodobnie pełnił rolę zmiennika Gianluigiego Buffona. Jego faktycznym następcą ma zostać dopiero w sezonie 2018/2019.


ŹRÓDŁO
Juventus FC
TAGI: Oficjalnie Wojciech Szczęsny Polska Arsenal FC Anglia Włochy Juventus FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.