Oficjalnie: Formella zawodnikiem Pogoni

12 miesięcy temu Oficjalnie: Formella zawodnikiem Pogoni
fot. Aleksandra Sieczka

Dariusz Formella związał się z Pogonią Szczecin.

O dokonanej transakcji poinformowały zarówno Pogoń Szczecin, jak i Lech Poznań. Skrzydłowy podpisał z „Portowcami” umowę, która będzie obowiązywać przez najbliższy sezon. 21-latek zmienia klub na zasadzie wypożyczenia, ale Pogoń zapewniła sobie prawo wykupu zawodnika po zakończeniu rozgrywek. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje podawane przez media.

Ważną informacją dla samego Formelli jest możliwość ponownego trenowania pod wodzą Macieja Skorży. Szkoleniowiec nie wahał się stawiać na napastnika i pozwolił mu zagrać w 52 spotkaniach (na 59 możliwych). Niedługo po zwolnieniu trenera, zawodnik przeniósł się na wypożyczenie do Arki Gdynia.

W pierwszej rozmowie z klubowymi mediami piłkarz przyznał, że jest dobrze przygotowany do sezonu, ponieważ przez cały okres przygotowawczy trenował z „Kolejorzem”. Dodał też, że transfer nie był trudny do zrealizowania.

- Trener dzwonił, rozmawialiśmy, ale o czym nie będę zdradzał. Zainteresowanie Pogoni było mocne. Od kiedy się dowiedziałem, że Pogoń mnie chce, to dużo nie brakowało, bo ja też chciałem tu przyjść, a jeśli dwie strony chcą to szybko się dochodzi do porozumienia - powiedział Formella w rozmowie z klubową stroną szczecinian.

Zawodnik przywdzieje koszulkę z numerem 71. Na swój debiut nie będzie musiał długo czekać, ponieważ już dzisiaj ma wziąć udział w sparingu.

Formella występował w Lechu od 2013 roku, kiedy to trafił do Poznania z Arki Gdynia. W barwach „Dumy Wielkopolski” zagrał 97 razy. W tym czasie zdobył dziesięć bramek i zaliczył cztery asysty. Wraz z drużyną wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015, dwukrotnie sięgał także po Superpuchar Polski. W zeszłym sezonie triumfował w Pucharze Polski grając w barwach gdyńskiej Arki. Na swoim koncie ma także występy w Lidze Europy oraz w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
ŹRÓDŁO
Pogoń | Lech
TAGI: Oficjalnie Dariusz Formella Pogoń Szczecin Lech Poznań Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.