Oficjalnie: Nowy inwestor w Widzewie. Będzie rewolucja?

rok temu Oficjalnie: Nowy inwestor w Widzewie. Będzie rewolucja?

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew założył spółkę akcyjną wraz z Murapol S.A.

Na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat mówiący o zawarciu współpracy przez Stowarzyszenie i Murapol. Strony zawarły w obecności notariusza umowę inwestycyjną i na jej mocy będą działać jako spółka akcyjna Widzew Łódź. Stowarzyszenie ma posiadać 21 procent akcji, natomiast nowy inwestor zapewnił sobie 79 procent udziałów.

„Strony przewidziały zamknięty katalog czynności wymagających jednomyślności oraz zastrzegły przepisy umowne chroniące prawo Stowarzyszenia do historycznego herbu, Widzewa. Strony ustaliły, że w spółce Widzew Łódź Stowarzyszenie RTS Widzew będzie miało przedstawicieli w zarządzie i radzie nadzorczej” - czytamy w komunikacie.

Klub informuje również, że celem założenia spółki jest jak najszybszy powrót drużyny na do najwyższej klasy rozgrywkowej. Strony zastrzegły roczny okres próbny. W jego trakcie spółka spróbuje zrealizować najważniejsze założenia. Ta decyzja została podjęta na podstawie wcześniejszych doświadczeń klubu.

„Dziennik Łódzki” informuje, że negocjacje trwały kilka tygodni i początkowo przekazanie władzy inwestorowi budziło obawy ze względu na wcześniejszą działalność w klubie Sylwestra Cacka. Dziennik dodaje, że Murapol ma zainwestować w Widzew 14 milionów złotych w ciągu pięciu lat, a klub zostanie wzmocniony nie tylko finansowo, ale i organizacyjnie.

Na ten moment „Czerwoni” występują w III lidze (grupa I). W zeszłym sezonie zajęli trzecie miejsce z 66 punktami na koncie. Awans wywalczył drugi w tabeli Łódzki Klub Sportowy, który dostał się do II ligi po tym jak licencji nie otrzymali mistrzowie - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.ŹRÓDŁO
Widzew | Dziennik Łódzki
TAGI: Oficjalnie Widzew Łódź Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.