OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lecha. Jeśli obędzie się bez kontuzji, DUŻE wzmocnienie!

rok temu OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lecha. Jeśli obędzie się bez kontuzji, DUŻE wzmocnienie!

Lech Poznań potwierdził pozyskanie Thomasa Rogne.

Norweg był łączony z przenosinami do Ekstraklasy już od jakiegoś czasu. Kilka tygodni temu defensor pojawił się nawet w Poznaniu, gdzie przechodził testy medyczne wraz z pozyskanym wtedy przez „Kolejorza” Rafałem Janickim. Klub czekał jednak z potwierdzeniem transakcji aż do teraz, choć już wczoraj w mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia z prezentacji piłkarza.

„Duma Wielkopolski” tradycyjnie poinformowała o transferze najpierw posiadaczy karnetów za pośrednictwem SMS-a. Zawodnik IFK Göteborg dołączy do zespołu Nenada Bjelicy 1 stycznia, kiedy będzie już wolnym agentem, ponieważ jego obecny kontrakt wygasa wraz z końcem roku. Z Lechem związał się czteroletnią umową. Warto zaznaczyć, że nie będzie ona obowiązywała do końca czerwca, a do 31 grudnia 2021 roku.

Rogne może okazać się przydatnym wzmocnieniem, ponieważ może się pochwalić sporym doświadczeniem z zagranicy. Swoją karierę rozpoczynał w Stabæk, gdzie pokazał się z na tyle dobrej strony, że sięgnął po niego Celtic. W Szkocji rozegrał niemal 60 spotkań, a następnie przeniósł się do Wigan Athletic. Rozwój jego kariery powstrzymywały głównie kontuzje, które nękały go od początku przygody z piłką.

W swoim CV może pochwalić się między innymi dwoma mistrzostwami Szkocji. Dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Norwegii. Miał też już styczność z polską piłką - w 2016 roku wraz z IFK mierzył się w kwalifikacjach do Ligi Europy z Piastem Gliwice. Jego drużyna wygrała dwumecz 3:0.

Sylwetkę 27-latka przybliżaliśmy tutaj - http://transfery.info/103124,szklo-zamiast-zelaza-nie-wiking-thomas-rogne.ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Oficjalnie Thomas Rogne Lech Poznań IFK Göteborg Norwegia Szwecja Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.