Agent potwierdza: Oni mogli mieć Neymara za 24 miliony!

10 miesięcy temu Agent potwierdza: Oni mogli mieć Neymara za 24 miliony!

W 2010 roku Bayern Monachium odrzucił możliwość sprowadzenia Neymara.

Z perspektywy czasu działacze Bayernu Monachium mają czego żałować. W 2010 roku klub miał możliwość zakontraktowania Brazylijczyka za 24 miliony euro, ale odrzucił propozycję. Po kilku latach Neymar przeniósł się do Barcelony za około 57 milionów euro, a ostatnio był bohaterem największej transakcji w historii piłki nożnej. Paris Saint-Germain zdecydowało się na zapłacenie za niego 222 milionów euro.

Chorwacki agent, Predrag Racki, udzielił wywiadu „Novimu listowi”, w którym opowiedział o kulisach negocjacji z monachijczykami.

- To było styczniowe okno transferowe w 2010 roku, wówczas Danny Budimar z agencji Golden Goal Sports & Marketing nawiązał kontakt z Wagnerem Ribeiro, agentem Neymara.

- W tym samym czasie z pomocą mojego przyjaciela, Giovanniego Trapattoniego, skontaktowałem się z dyrektorem sportowym Bayernu, Christianem Nerlingerem.

- Neymar miał zaledwie siedemnaście lat, ale można było dostrzec, że to klasowy piłkarz ze świetną techniką i umiejętnościami… Był jedynie dużo chudszy, niż dzisiaj.

- Spotkałem się z Nerlingerem w Monachium po dwóch rozmowach telefonicznych. Powiedział mi, że są świadomi tego, kim jest Neymar, bo to jeden z największych talentów na świecie, ale cena w wysokości 18 milionów euro, która mogła wzrosnąć do 24 milionów, była dla nich zbyt wysoka. 

- Nerlinger powiedział, że będą śledzić jego rozwój, ale nie dadzą tak wiele pieniędzy za zawodnika, nie mającego nawet osiemnastu lat – zapewnił Racki.

Ta historia potwierdza politykę transferowa Bayernu, którego rekordem jest aktualnie wydatek w wysokości 41,5 miliona euro za Corentina Tolisso. „Bawarczycy” nie lubią wydawać wielkich pieniędzy i skupiają się na racjonalnym wydawaniu gotówki, by unikać przy tym pomyłek transferowych. 


ŹRÓDŁO
Novi List
TAGI: Bayern Monachium Niemcy Neymar Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.