Kwadwo Asamoah na celowniku Galatasaray

rok temu Kwadwo Asamoah na celowniku Galatasaray
fot. Wikipedia

Galatasaray zamierza spróbować pozyskać Kwadwo Asamoaha.

Ghańczyk jeszcze za czasów Antonio Conte był podstawowym ogniwem w taktyce Juventusu, jednak później jego rola została nieco ograniczona. Głównie przyczyniły się do tego problemy zdrowotne pomocnika, przez które opuścił około 70 spotkań w latach 2014-2015. Ostatni sezon był dla 28-latka już bardziej udany, a to ponownie zwróciło uwagę innych klubów.

Znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, informuje na swojej stronie internetowej, że piłkarzem zainteresowało się Galatasaray. Turcy chcą wzmocnić swoją linię pomocy i Asamoah zajmuje wysokie miejsce na ich liście życzeń, na której znajduje się również choćby Arda Turan. Żurnalista jest jednak przekonany, że trudno będzie przekonać Juventus do sprzedaży gracza.

„Bianconeri” wierzą, że problemy z kontuzjami są już przeszłością i były piłkarz Udinese odegra ważną rolę w nadchodzącym sezonie. Podstawową zaletą jest wszechstronność zawodnika, który z powodzeniem może pełnić rolę środkowego pomocnika, jak i grać z lewej strony boiska - w pomocy oraz obronie.

Mistrzowie Włoch nie chcą jednak zatrzymywać swoich graczy na siłę, dlatego też to od Asamoaha będzie zależała jego przyszłość. Jeszcze dziś może dojść do spotkania, na którym dyrektorzy poinformują zawodnika, iż nie chcą go sprzedawać, ale to Ghańczyk podejmie ostateczną decyzję.

W ostatnim sezonie Asamoah wystąpił w 24 spotkaniach turyńczyków. Udało mu się zaliczyć dwie asysty.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Kwadwo Asamoah Galatasaray SK Juventus FC Ghana Włochy Turcja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.