OFICJALNIE: Zasłużony piłkarz Barcelony oskarżony o przemyt narkotyków!

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Zasłużony piłkarz Barcelony oskarżony o przemyt narkotyków!

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych poinformował, że Rafa Márquez jest wśród 22 osób, których dotknęły sankcje za powiązania z handlem narkotykami.

W sprawę zamieszane są w sumie 43 meksykańskie podmioty, w tym klub piłkarski i kasyno. Sankcje są wynikiem wieloletniego dochodzenia. Za narkotykowym biznesem ma stać Raul Flores Hernandez.


On sam działa w Guadalajarze, współpracując jednocześnie z kilkoma narkotykowymi kartelami, w tym m.in. Sinaloa i Jalisco New Generation. Zgodnie ze słowami Johna E. Smitha, dyrektora amerykańskiego Departamentu Kontroli Zasobów Zagranicznych, do perfekcji opanował on maskowanie swoich nielegalnych interesów poprzez ścisłe relacje i opłacanie osób decyzyjnych.


Co ciekawe, Marquez nie jest jedyną znaną postacią, która miała regularnie kontaktować się z Hernandezem. Oprócz niego wymienia się jeszcze m.in. meksykańskiego piosenkarza, Julióna Álvareza.

Póki co, zamrożone zostały wszelkie aktywa osób rzekomo powiązanych z nielegalnym procederem. Z całą pewnością w najbliższym czasie spłyną do nas nowe informacje w tej sprawie.


Przypomnijmy, że Márquez w trakcie swojej niezwykle bogatej kariery zanotował aż 142 występy w koszulce meksykańskiej reprezentacji. Obrońca przez wiele lat występował w Barcelonie, z którą sięgnął m.in. po cztery mistrzostwa Hiszpanii i dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. W 2010 roku odszedł z niej do New York Red Bulls, a potem grał jeszcze w Club León, Hellasie Verona oraz Atlasie Guadalajara.


Tak miała wyglądać siatka przemytników: 


Tekst alternatywnyŹRÓDŁO
U.S. Department of the Treasury I Bloomberg
TAGI: FC Barcelona Meksyk Hiszpania Rafael Márquez Álvarez Stany Zjednoczone Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.