Agent: Trzy kluby walczą o Schicka

12 miesięcy temu Agent: Trzy kluby walczą o Schicka
fot. Juventus FC

Agent Patrika Schicka, Pavel Paska, przyznał, że zawodnik jest obiektem zaciętej rywalizacji kilku klubów.

21-latek był bliski transferu już na początku okna transferowego, kiedy przechodził testy medyczne w Juventusie, jednak na drodze transakcji stanęły problemy z sercem piłkarza. Najnowsze badania wykazały, że zawodnik może już spokojnie wrócić do treningów, ale w międzyczasie do jego pozyskania poważnie zbliżył się Inter. Choć strony miały być już blisko porozumienia, agent piłkarza zapewnia, że „Nerazzurri” nie mogą być tak pewni swego.

- W walce o Schicka pozostają trzy kluby. Okno transferowe we Włoszech zamyka się 31 sierpnia. Na ten moment jesteśmy na linii startowej - stwierdził Paska w rozmowie z „iSport”. Według czeskich dziennikarzy do walki o snajpera włączył się Bayern. Ponadto, oprócz wspomnianego wcześniej Interu, sytuację uważnie obserwuje wciąż Juventus.

Następnie przedstawiciel piłkarza wypowiedział się na temat klauzuli, która znajdowała się w umowie napastnika. Pozwalała ona wykupić utalentowanego gracza za 25 milionów euro, ale okazuje się, że jest ona już nieaktualna.

- Nie chcę wypowiadać się na temat konkretnych klubów. Kolejne kroki musimy uzgodnić z Sampdorią, ponieważ klauzula wykupu wygasła 15 lipca. Jedno jest pewne - cena zawodnika będzie znacznie wyższa niż kwota zapisana w klauzuli.

Zdecydowanie najbliżej pozyskania Schicka jest obecnie Inter, co potwierdza dzisiaj również „La Gazzetta dello Sport”. Przypomnijmy, że kwota transferu wyniesie najprawdopodobniej około 30 milionów euro, czyli tyle, ile wcześniej uzgodnił Juventus. Choć rywalizacja między klubami może jeszcze trochę potrwać, transfer wydaje się być przesądzony, bowiem wychowanek Sparty Praga nie otrzymał numeru na zbliżający się sezon.ŹRÓDŁO
iSport | La Gazzetta dello Sport
TAGI: Patrik Schick Inter Mediolan Juventus FC Bayern Monachium UC Sampdoria Pavel Paska Czechy Niemcy Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.