Sampdoria szykuje rekordowy transfer. Złe wieści dla Polaka!

10 miesięcy temu Sampdoria szykuje rekordowy transfer. Złe wieści dla Polaka!

Sampdoria stara się o pozyskanie napastnika Grêmio, Luana.

24-latek jest jedną z wyróżniających się postaci w swojej drużynie, czym wzbudził zainteresowanie europejskich klubów. Według brazylijskiego „UOL”, w wyścigu po snajpera prowadzą aktualnie Spartak Moskwa oraz Sampdoria. Rosjanie są gotowi zapłacić 24 miliony euro, natomiast „Sampa” oferuje o cztery miliony mniej. Mimo to „ESPN” twierdzi, że to genueńczycy są bliżej realizacji transferu.

Spartak chciałby pozyskać zawodnika natychmiast i dlatego zdecydował się zapłacić nieco więcej. Sezon w Brazylii kończy się jednak wraz z końcem roku kalendarzowego, a „Imortal Tricolor” chcieliby mieć Luana do swojej dyspozycji do końca rozgrywek. Taką możliwość może im zagwarantować właśnie Sampdoria, która nie widzi problemu w tym, by piłkarz dołączył do niej w styczniu.

20 milionów euro to dość duża kwota jak na możliwości „Blucerchiatich” (byłby to największy transfer w ich historii), ale należy pamiętać, że klub jest bliski sprzedaży swojej gwiazdy - Patrika Schicka. Czech najprawdopodobniej trafi do Interu i ma kosztować 30 milionów euro. Część z tej kwoty ma zostać przeznaczona na Luana.

Jeśli Brazylijczyk faktycznie trafi do włoskiej Serie A, może to być zła informacja dla Dawida Kownackiego, który otrzyma poważną konkurencję w walce o miejsce w składzie. Obaj napastnicy mogą jednak równie dobrze stworzyć duet, zwłaszcza że tego lata Stadio Luigi Ferraris opuścił również Luis Muriel.

Luan rozegrał w trwającym sezonie 22 spotkania, w których zdobył 11 bramek, w tym pięć w Copa Libertadores, oraz zaliczył pięć asyst.

Dodajmy, że ostatnio pojawiły się informacje, że w grze o podpis Brazylijczyka są również kluby z Premier League. 

ŹRÓDŁO
UOL | ESPN
TAGI: Luan Guilherme de Jesus Vieira UC Sampdoria Spartak Moskwa Grêmio Porto Alegre Brazylia Rosja Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0247 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.