OFICJALNIE: Grafite gra dalej

10 miesięcy temu  OFICJALNIE: Grafite gra dalej

38-letni napastnik, Grafite, został nowym zawodnikiem Santa Cruz FC.

Brazylijczyk związał się z zespołem z Recife po raz trzeci w swojej karierze piłkarskiej. Jego pierwsza przygoda z tym klubem miała miejsce na początku kariery, gdy reprezentował Santa Cruz w latach 2001-02, a druga już pod koniec, kiedy to występował w klubie w latach 2015-17. Wówczas, po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej, zdecydował się na pozostanie na najwyższym poziomie i transfer do Clube Atlético Paranaense.

W nowym zespole 38-latek spędził zaledwie pół roku. Co ciekawe, w lipcu napastnik poprosił przedstawicieli Atlético o przedwczesne rozwiązanie kontraktu, co miało związek z jego formą piłkarską. Grafite uznał, że skoro nie strzelił żadnej bramki, to nie może w dalszym ciągu reprezentować barw klubu i zawodzić swoją postawą kolegów, kibiców oraz sztabu trenerskiego.

Zastanawiano się czy to nie oznacza zakończenia kariery Grafite, ale napastnik zdecydował się jeszcze na podpisanie umowy z klubem z brazylijskiej Serie B. W Europie piłkarz jest najbardziej znany z gry dla Wolfsburga, w barwach którego rozegrał 130 spotkań, zdobył 75 bramek i zanotował 25 asyst. Z „Wilkami” sięgnął również po mistrzostwo Niemiec.


ŹRÓDŁO
Santa Cruz FC
TAGI: Edinaldo Batista Libano Brazylia Santa Cruz Recife Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0177 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.