Piqué zdradza kulisy transferu Neymara. „Blefowałem, ale się nie udało”

11 miesięcy temu Piqué zdradza kulisy transferu Neymara. „Blefowałem, ale się nie udało”
fot. FC Barcelona

Gerard Piqué przyznał, że wiedział o chęci odejścia Neymara z Barcelony na długo przed dodaniem słynnego postu z podpisem „Se queda”, czyli „zostaje”.

Hiszpański defensor był obecny podczas konferencji prasowej w Ciudad Esportiva, na której opowiedział o transferze Neymara do Paris Saint-Germain. Piqué powiedział, że zawodnicy Barcelony zdawali sobie sprawę z tego, że Brazylijczyk nosi się z zamiarem opuszczenia Katalonii już 30 czerwca, gdy przybył na ślub Lionela Messiego.

- Nie czuję, że zostałem oszukany w sprawie Neymara. Jak powiedział wcześniej Dani Alves, Neymar poinformował nas o chęci odejścia już na ślubie Lionela Messiego.

- Piłkarze starali się go przekonać, ale gdy wrzucałem tweeta z podpisem „Se queda”, to zdawałem sobie sprawę, że jego transfer jest przesądzony. Chciałem go tym przekonać do pozostania w klubie. Zdenerwował się przez to, ale po kilku godzinach mu przeszło.

- Nie żałuję tego postu. Neymar jest wspaniałym zawodnikiem i to nie była łatwa decyzja, ale starałem się go nakłonić do pozostania w naszym zespole. Nie jestem zawiedziony jego postawą. Zawodnicy, gdy chcą odejść prezentują różne postawy. Jedni się buntują, a inni walczą do samego końca, jak Ney w spotkaniu z Realem. Przecież mógł odmówić gry, by nie nabawić się kontuzji.

- Chciałem, by ludzie nakłonili go do pozostania w Barcelonie. Nie jestem jednak dziennikarzem lub mediami, ale to prawda, że chciałbym coś takiego stworzyć. Nie jestem nikogo rzecznikiem i wykorzystuję media społecznościowe w taki sposób, w jaki chcę. Bez względu na to czy się to komuś podoba, czy nie.

- To było jak w pokerze. Blefowałem, ale się nie udało – powiedział Piqué.


ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: FC Barcelona Hiszpania Gerard Piqué Bernabeu Neymar Brazylia Paris Saint-Germain FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.