POTWIERDZONE: Wkrótce hit Juventusu? Możliwa nowa oferta!

11 miesięcy temu POTWIERDZONE: Wkrótce hit Juventusu? Możliwa nowa oferta!

Igli Tare oraz Giuseppe Marotta wypowiedzieli się na temat potencjalnego transferu Keity Baldé.

Senegalczyk nie utrzymuje najlepszych stosunków z zarządem klubu i od kilku miesięcy coraz głośniej spekuluje się na temat jego odejścia. Lazio dochodziło już do porozumienia z Milanem, Interem oraz Napoli, lecz za każdym razem na transfer nie zgadzał się sam zawodnik. Jego wolą jest przenieść się do Juventusu, lecz kluby także nie utrzymują przyjacielskich relacji, co utrudnia negocjacje.

Mimo iż Keita jest jedną z największych gwiazd zespołu, nie zagrał we wczorajszym meczu o Superpuchar Włoch, w którym to „Aquile” wygrali ze „Starą Damą” 3:2. Powody takiej decyzji podaje dyrektor sportowy rzymian, Igli Tare, który jednocześnie mówi, że pojawiła się oferta ze strony turyńczyków.

- W ciągu ostatnich kilku dni Keita nie był spokojny, czuł się nieco zakłopotany, by zagrać w tym meczu, więc trener wziął to pod uwagę i ostateczna decyzja jest jasna dla wszystkich. Wkrótce sytuacja Keity i de Vrija się wyjaśni - tłumaczy Tare.

Przypomnijmy, że defensor również jest łączony z opuszczeniem Stadio Olimpico. Zainteresowanie jego usługami wyrażały choćby Inter, Chelsea czy Liverpool.

- Rozmawiałem osobiście z [prezydentem Lazio] Claudio Lotito na spotkaniu w Mediolanie i przedstawiłem mu ofertę Juventusu. Powiedziałem, że zaproponowali wystarczająco wysoką kwotę, ale zamknęliśmy sprawę. Może pojawi się możliwość powrotu do rozmów później, nie wiem.

O sprawie wypowiedział się również dyrektor wykonawczy „Juve”, Giuseppe Marotta. Przyznał on, że Keita faktycznie jest celem turyńczyków, ale na ten moment mistrzowie Włoch skupiają się na pozyskaniu środkowego pomocnika.

- Chciałbym zaznaczyć, że nie mamy nic wspólnego z absencją Keity w meczu o Superpuchar. Wyraziliśmy nasze zainteresowanie i zaoferowaliśmy Lazio kwotę, która nie została uznana za adekwatną. Może w przyszłości złożymy kolejną propozycję, kto wie. Sprowadzimy pomocnika, to jest pewne - stwierdził Marotta.ŹRÓDŁO
RAI Sport
TAGI: Keita Baldé Diao Giuseppe Marotta Igli Tare Juventus FC SS Lazio Senegal Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.