Di Marzio: Piłkarz Juventusu zdecydowany na transfer

11 miesięcy temu Di Marzio: Piłkarz Juventusu zdecydowany na transfer

Kwadwo Asamoah zgodził się na transfer do Galatasaray.

Władze „Galaty” od kilku dni poważnie starają się o wszechstronnego Ghańczyka i to co do tej pory wydawało się mało prawdopodobne, staje się coraz bardziej możliwe. Znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że piłkarz wyraził zgodę na przenosiny do Turcji. Miałby tam podpisać czteroletni kontrakt, na mocy którego zarabiałby trzy miliony euro rocznie. Istotny jest też fakt, iż w Süper Lig mógłby liczyć na bardziej regularne występy.

Porozumienie nie oznacza jednak pewnej finalizacji transferu. Zgodę na odejście gracza musi wyrazić jeszcze Juventus, a przekonanie „Bianconerich” nie będzie już takiego łatwe. Asamoah jest ceniony w Turynie, ponieważ może być zmiennikiem dla Alexa Sandro i równie dobrze grać w środku pola. Zanim mistrzowie Włoch zgodzą się na sprzedaż 28-latka, do Turynu musi zostać sprowadzony jego następca.

W ostatnim czasie sporo zamieszania narosło wokół Leonardo Spinazzoli. 24-latek jest wypożyczony z Juventusu do Atalanty i „Stara Dama” chciałaby sprowadzić go z powrotem, na co nie chcą się zgodzić „Orobici”. Władze „La Dei” również chcieliby najpierw znaleźć następcę Włocha, a wśród kandydatów wymieniani są Laxalt i Ansaldi. „Juve” zaproponowało wykupienie tego pierwszego z Genoi, a następnie oddanie go Atalancie, lecz ekipa z Bergamo nie jest przekonana co do takiego rozwiązania.

Spinazzola na co dzień występuje po lewej stronie boiska i z powodzeniem może grać zarówno w pomocy jak i obronie, ale z powodzeniem może występować również na innych pozycjach w pomocy, a nawet ataku. W Atalancie przebywa na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. W zeszłym sezonie wystąpił w 30 ligowych meczach, w których zaliczył pięć asyst.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Kwadwo Asamoah Leonardo Spinazzola Galatasaray SK Juventus FC Atalanta Bergamo Ghana Turcja Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.