Media: Dwóch reprezentantów Polski z ofertami z MLS

11 miesięcy temu Media: Dwóch reprezentantów Polski z ofertami z MLS
fot. FotoPyk

Jak poinformowali Ofensywni z „Przeglądu Sportowego”, Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko wzbudzają zainteresowanie klubów ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze doniesienia dotyczące zainteresowania klubów MLS Błaszczykowskim pojawiły się już jakiś czas temu. Na ten moment nie wydaje się, by 31-latek odszedł gdziekolwiek z Wolfsburga tego lata, ale sytuacja może zmienić się po przyszłorocznych mistrzostwach świata.


„Z tego, co słyszę po rosyjskich mistrzostwach świata mogą przybyć nam nowi emeryci, którzy powoli projektują schyłek kariery. Jakub Błaszczykowski, gdyby miał ochotę, już od pewnego czasu mógłby miło spędzać czas w Chicago, bo ręce wyciągało po niego Fire, zaś amerykańska Polonia wręcz pragnie byłego kapitana kadry w swoich stronach.

Kuba nie zdecydował się jeszcze - po pierwsze nikt nie wygania go z Wolfsburga o czym uparcie kłamie część mediów, po drugie wyjazd z Europy rok przed mistrzostwami świata to nieco ryzykowna sprawa. Ale po mistrzowskim turnieju jest wielce prawdopodobne, że Kuba z rodziną ruszy do Chicago, wiążąc się ze „Strażakami” dwuletnim kontraktem” - informuje Piotr Wołosik.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie tylko Błaszczykowski ma możliwość przenieść się za Ocean. Jak czytamy: „Oprócz Kuby wstępną ofertę gry w USA otrzymał też z klubu MLS, konkretnie z Minnesoty United - Sławomir Peszko. Tyle, że on z podobnych powodów, co Kuba, licząc na udział w MŚ też woli nie znikać z oczu selekcjonera Adama Nawałki”.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski przewodzi obecnie tabeli eliminacyjnej grupy E. W sześciu dotychczasowych spotkaniach podopieczni Nawałki sięgnęli po 16 punktów. Ich najbliższym rywalem będą Duńczycy, z którymi zmierzą się 1 września.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy I Ofensywni
TAGI: Polska Stany Zjednoczone Jakub Błaszczykowski Sławomir Peszko
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.