Hummels dołącza do akcji „Common Goal”

11 miesięcy temu Hummels dołącza do akcji „Common Goal”

Mats Hummels dołączył do Juana Maty i postanowił wziąć udział w akcji „Common Goal”, czyli „Wspólny Cel”.

Po piłkarzu Manchesteru United, Juanie Macie, który dwa tygodnie temu zdecydował się na przekazanie jednego procenta swoich zarobków na wspólny cel, do akcji przyłączył się również Mats Hummels. „Common Goal” to organizacja charytatywna, która wspiera na całym świecie inicjatywy sportowe z udziałem dzieci w niekorzystnej sytuacji. 

Organizacja chciałaby być obecna na całym świecie. Wspierane będą inicjatywy „streetfootballworld”, który wykorzystuje piłkę nożną do rozwiązywania konfliktów społecznych; od różnic pomiędzy płciami w Indiach, przez budowanie pokoju w Kolumbii, aż do pomocy w integracji uchodźcom w Niemczech.

- Gdy tylko usłyszałem o „Common Goal” zdałem sobie sprawę, że to okazja dla piłki nożnej, cy poprawić nasz świat, więc chciałem być jej częścią. Myślę, że moglibyśmy zrobić więcej w celu wykorzystania rosnących pensji w futbolu do wyższych celów. To właśnie zainteresowało mnie w „Common Goal”. Przez ten jeden procent budujemy most pomiędzy piłką nożną i jej wpływem na społeczeństwa na całym świecie.

- Wierzę, że „Common Goal” może wywrzeć prawdziwy i długotrwały wpływ. Wzywam wszystkich znanych mi sportowców; dołączcie do mnie oraz Juana i pomóżcie wznieść nasz sport na kolejny poziom – napisał Hummels.

Decyzja środkowego obrońcy Bayernu Monachium bardzo ucieszyła Juana Matę.

- Nie znam Matsa osobiście, więc byłem naprawdę zaskoczony, gdy skontaktował się ze mną, by dołączyć do „Common Goal”. On naprawdę rozumie, co staramy się osiągnąć i wspaniale jest mieć go w drużynie na tak wczesnym etapie akcji. Fakt, że mistrz świata u szczytu swojej kariery i zawodnik jednego z największych klubów na świecie zdecydował się na dołączenie do nas, pokazuje siłę i magię tego, co staramy się zrobić – powiedział Hiszpan.


ŹRÓDŁO
Common Goal
TAGI: Juan Manuel Mata García Hiszpania Mats Hummels Niemcy Bayern Monachium Manchester United FC Anglia Common Goal
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.