Komplikacje w sprawie Coutinho i Dembélé. Barcelona wprowadza „plan B”!

11 miesięcy temu Komplikacje w sprawie Coutinho i Dembélé. Barcelona wprowadza „plan B”!

Barcelona nie zamierza dłużej czekać na decyzje w sprawie Philippe Coutinho oraz Osumane'a Dembélé i w międzyczasie rozgląda się za innymi opcjami.

Brazylijczyk i Francuz już od dłuższego czasu znajdują się na radarze Katalończyków, ale dotychczasowe starania nie przynoszą pożądanego efektu. „Mundo Deportivo” donosi, że „Barca” będzie walczyła o graczy do samego końca okna transferowego, ale zdaniem „Sportu” nastroje na Camp Nou nie są zbyt optymistyczne. W kwestii obu piłkarzy pojawiły się komplikacje, a Liverpool nie chce sprzedać swojej gwiazdy nawet za 130 milionów euro. To zmusiło Barcelonę do wprowadzenia w życie „planu B”.

„Sport” informuje, że wyżej wymienieni zawodnicy pozostają priorytetem „Blaugrany”, ale w międzyczasie na poważnie rozpoczęto rozmowy w sprawie Ángela Di Maríi oraz Jean Michaëla Seriego. Ich pozyskanie może być nieco łatwiejsze do sfinalizowania i działacze Barcelony wierzą, iż wprowadziliby oni podobną jakość do składu co potencjalnie Coutinho i Dembélé.

Di María i Seri nie są nowymi nazwiskami na liście życzeń klubu z Camp Nou. Obaj wymieniani byli jako potencjalne następstwo dla Neymara (w przypadku Argentyńczyka) oraz wzmocnienie środka pola, na którym tak zależy Barcelonie (w przypadku Iworyjczyka). Transakcje byłyby też stosunkowo tańsze od tych priorytetowych.

Pomocnik może kosztować około 30 milionów euro. Droższy z pewnością będzie były zawodnik Realu Madryt, a problemem mogą się okazać również negocjacje z PSG, z którymi Barcelona nie utrzymuje teraz najlepszych relacji. Niemniej „Duma Katalonii” liczy, że uda się dojść do porozumienia, zwłaszcza że paryżanie muszą sprzedać kilku graczy, by wyrównać swój budżet w celu uniknięcia sankcji płynących ze złamania przepisów Finansowego Fair Play.

Wicemistrzowie Francji woleliby sprzedać Juliana Draxlera, ale w przypadku pojawienia się odpowiedniej oferty, mogą rozważyć również transfer Argentyńczyka.ŹRÓDŁO
Sport | Mundo Deportivo
TAGI: Ángel Fabián Di María Jean Michaël Seri Philippe Coutinho Coreira Ousmane Dembélé FC Barcelona Paris Saint-Germain FC OGC Nice Argentyna Wybrzeże Kości Słoniowej Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.