Juventus po rekordzistę Serie A

11 miesięcy temu Juventus po rekordzistę Serie A

Juventus rozpoczął starania o Pietro Pellegriego.

O 16-latku zrobiło się głośno pod koniec zeszłego roku. 22 grudnia napastnik pojawił się na boisku w meczu jego Genoi z Torino i tym samym wyrównał rekord Amedeo Amadeiego z 1937 roku dla najmłodszego gracza, który zagrał w Serie A - oboje mieli w momencie debiutu 15 lat i 280 dni. Nastolatek skupiał się nadal na swoich obowiązkach w zespole młodzieżowym, ale ponownie o sobie przypomniał w maju, kiedy to strzelił gola Romie, stając się pierwszym strzelcem w lidze włoskiej z rocznika 2001.

Dobre rezultaty w tak młodym wieku zwróciły uwagę największych ekip z Półwyspu Apenińskiego i konkurencję planuje teraz wyprzedzić Juventus. Gianluca Di Marzio poinformował, że jeszcze dziś może dojść do spotkania przedstawicieli „Bianconerich” z działaczami genueńczyków. Mistrzowie Włoch chcą się zorientować w sytuacji młodego napastnika.

To czy mistrzom Włoch uda się pozyskać Pellegriego okaże się dopiero w najbliższym czasie. Genoa spokojnie rozważa napływające propozycje, a poważnie zainteresowany graczem jest również Milan. Dyrektor wykonawczy „Rossonerich”, Marco Fassone, stwierdził co prawda, że klub zakończył już swoje działania na rynku transferowym, ale nie musi to dotyczyć sektora młodzieżowego.

Pellegri od samego początku swojej przygody z piłką jest związany z „Rossoblu”. Zawodnik imponuje warunkami fizycznymi - już teraz mierzy ponad 190 centymetrów wzrostu. W pierwszym zespole wystąpił trzy razy, co przełożyło się na 74 minuty spędzone na boisku, strzelił w tym czasie jednego gola.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Pietro Pellegri Juventus FC AC Milan Genoa CFC Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.