Pakt Liverpoolu i Borussii przeciwko Barcelonie?!

11 miesięcy temu Pakt Liverpoolu i Borussii przeciwko Barcelonie?!
fot. FotoPyk

FC Barcelona podejrzewa, że Liverpool i Borussia zawiązały niepisane porozumienie w sprawie sprzedaży swoich gwiazd.

„Duma Katalonii” zastanawia się aktualnie nad zaproponowaniem Borussii Dortmund za Ousmane'a Dembélé 100-105 milionów euro od razu i dodatkowych zmiennych, które podniosą kwotę odstępnego do 130 milionów. Przypomnijmy, że Niemcy oczekują wraz ze zmiennymi 150 milionów euro.  Wycena BVB sprawia, że działacze Barcelony podejrzewają, że dortmundczycy są informowani przez Jurgena Kloppa o kolejnych ofertach za Coutinho. I na tej podstawie dostosowują swoje żądania co do ceny za francuskiego skrzydłowego. Dembélé jest w tej chwili priorytetem, bo Borussia wyznaczyła ostateczny i nieprzekraczalny termin sprzedaży na 27 sierpnia.

Umowa indywidualna Dembélé została wynegocjowana w ostatnich dniach z jego przedstawicielami w Madrycie. Do sfinalizowania transakcji brakuje porozumienia z Niemcami, dlatego przedstawiciele klubu udali się do Dortmundu, gdzie będą negocjować jego transfer. Po zakupieniu 20-latka, Barcelona powróci do tematu sprowadzenia Coutinho. Barcelona rozważa propozycję w wysokości około 150 milionów euro wraz ze zmiennymi. Liverpool jednak nie zmienia zdania i chce zatrzymać ofensywnego pomocnika u siebie do końca okna transferowego, a potem naprawić relacje z nim. W końcu w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Rosji i piłkarz na pewno chciałby się znaleźć wśród zawodników powołanych przez selekcjonera „Canarinhos”, Tite.

Jeżeli jednak nie uda się porozumieć z Liverpoolem, „Duma Katalonii” obrała kolejne cele transferowe. Ostatnio dyrektor sportowy hiszpańskiego klubu nakazał obserwatorowi Urbano Ortedze obserwację Leona Goretzki z Schalke i Nabyego Keïty z RB Lipsk. Obaj piłkarze rywalizowali ze sobą w ostatni weekend podczas pierwszej kolejki Bundesligi. Na celowniku znalazł się także zawodnik Paris Saint-Germain, Ángel di María. 

FC Barcelona rozpocznie podpisywanie nowych zawodników od wspomnianego na początku Jeana Michaëla Seriego, następnie skupi się na Ousmane’ie Dembélé i spróbuje zamknąć okno transferowe finalizacją przeprowadzki Coutinho. Gdyby któraś z transakcji się nie powiodła, wówczas Katalończycy skupią się na opcjach rezerwowych.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: FC Barcelona Hiszpania Ousmane Dembélé Francja Borussia Dortmund Niemcy Philippe Coutinho Coreira Liverpool FC Anglia Jean Michaël Seri
Zobacz również
Składy na Iran - Hiszpania
2 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.