Zaskakująca przeprowadzka Janczyka?!

11 miesięcy temu Zaskakująca przeprowadzka Janczyka?!
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Dawid Janczyk może wkrótce zostać trenerem młodzieży w Stanach Zjednoczonych.

29-latek już od kilku miesięcy pozostaje bez klubu po tym jak rozstał się z Sandecję Nowy Sącz, w której to się wychowywał. Byłego napastnika Legii Warszawa testowano choćby w Radomiaku Radom, ale okazuje się, że zawodnik może obrać teraz inną drogę kariery. Dziennikarz „Wirtualnej Polski”, Mateusz Skwierawski, poinformował, że Janczyk wkrótce może zostać trenerem młodzieży.

Były reprezentant Polski miał otrzymać ofertę ze strony akademii AAC Eagles. Klub ten ma swoją siedzibę w Chicago, a zadaniem Janczyka byłoby trenowanie jednego z zespołów młodzieżowych. Na ten moment jest to jedynie pomysł, ale piłkarz ma niebawem udać się do USA i przedyskutować sprawę. W tym czasie będzie oceniana również jego przydatność dla klubu.

- Byłoby fajnie, gdyby trafił tu zawodnik z nazwiskiem. Oczywiście słyszałem o problemach Dawida, podobno jest spłukany. Na pewno jednak ma pojęcie o futbolu - powiedział portalowi „Wirtualna Polska” Krzysztof Król, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie akademii.

„Orły” to klub założony w 1940 roku przez polskich imigrantów i od tamtej pory jest silnie związany z Polakami. W jego zespołach występuje wielu obywateli Polski oraz Amerykanów z polskimi korzeniami. Klub ma ambitne plany na rozwój akademii i w tym celu chce zainwestować w infrastrukturę oraz nowych szkoleniowców.

Janczyk dał się poznać szerszej publiczności w latach 2005-2007, kiedy to występował w warszawskiej Legii. Pokazał tam na tyle duży potencjał, że zainwestować w niego postanowiło CSKA Moskwa. Rosjanie zapłacili za napastnika ponad cztery miliony euro, ale ten nie podbił tamtejszych boisk i kilkukrotnie był wypożyczany, aż w końcu trafił do Piasta Gliwice, a następnie z powrotem do Sandecji, gdzie rozpoczynał karierę.ŹRÓDŁO
Mateusz Skwierawski | WP
TAGI: Dawid Janczyk ACC Chicago Eagles Stany Zjednoczone Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.