OFICJALNIE: Sigurðsson sprzedany, więc czas na rekord transferowy Swansea!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Sigurðsson sprzedany, więc czas na rekord transferowy Swansea!

Swansea City nie kazała długo czekać kibicom na spożytkowanie przynajmniej części pieniędzy ze sprzedaży Gylfiego Sigurðssona.

Nowym piłkarzem walijskiego klubu został lewy pomocnik Sam Clucas, który podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. Hull City w ramach transakcji otrzyma 16-16,5 miliona funtów, co oznacza pobicie rekordu transferowego Swansea dotychczas należącego do Borjy Bastóna, za którego rok temu zapłacono Atlético Madryt 15,5 miliona funtów. Co ciekawe, Bastón strzelił tylko jedną bramkę w Premier League i już zdążył wrócić do Hiszpanii do Málagi.

Clucas też ma powiązania hiszpańskie. Jeszcze w 2011 roku grał w piątej lidze hiszpańskiej dla Jerez Industrial (w ramach stypendium akademii Glena Hoddle'a). W 2014 roku wciąż występował w League Two, czyli czwartej lidze angielskiej, dla Mansfield Town. Tam zauważyło go Chesterfield (League One, trzecia liga), aż w końcu latem 2015 roku za 1,3 miliona funtów kupiło go Hull City, w barwach którego w ostatnim sezonie zadebiutował w Premier League. Spisywał się tam nieźle, strzelając trzy bramki, pełniąc nawet rolę wicekapitana. Teraz dzięki Swansea 26-latek bardzo szybko wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy.

To drugi duży gotówkowy transfer Walijczyków po sprowadzeniu z Las Palmas Roque Mesy.

Za Sigurðssona Everton zapłacił 45 milionów funtów, więc można spodziewać się kolejnych transferów Swansea.


ŹRÓDŁO
Swansea City
TAGI: Oficjalnie Samuel Raymond Clucas Hull City Swansea City Anglia Walia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.