Włoska walka o mistrza świata

11 miesięcy temu Włoska walka o mistrza świata

Juventus FC i Inter Mediolan przedstawiły oferty Benediktowi Höwedesowi.

Mistrz świata z Brazylii, Benedikt Höwedes, otrzymał ofertę kontraktu od mistrza Włoch i jednego z jego największych rywali. Oba zespoły oferują zawodnikowi Schalke 04 trzyletni kontrakt z zarobkami w wysokości czterech milionów euro rocznie. 29-latek jest uważany za piłkarza, który mógłby zastąpić w Turynie Leonardo Bonucciego, stopera wykupionego przed kilkoma tygodniami przez AC Milan. Karta zawodnicza defensora kosztuje około 5 milionów euro. 

Warto pamiętać, że Juventus rozważa również inne opcje. Według informacji mediów z ostatnich dni, pod uwagę brani są także: Ezequiel Garay, Virgil van Dijk czy Stefan de Vrij. Ponadto, reprezentant Niemiec polecił swoim przedstawicielom znalezienie nowej drużyny w Anglii, więc wydaje się, że to transfer do Premier League jest dla niego priorytetem. Na niekorzyść Włochów wpływa fakt, że zainteresowanie Höwedesem wyraził już Liverpool. Z drugiej strony, "The Reds" nie podjęli w tej sprawie żadnych konkretnych kroków.

Prawdopodobnie jeszcze kilka dni temu odejście z Gelsenkirchen nie przeszłoby reprezentantowi Niemiec przez myśl, ale po ostatniej sytuacji z odebraniem opaski kapitańskiej, obrońca zdecydował się na wyrażenie chęci o opuszczeniu klubu. 29-latek od szesnastu lat jest zawodnikiem Schalke i przez sześć ostatnich sezonów był kapitanem pierwszego zespołu, dlatego nie może pogodzić się z odebraniem wcześniejszej pozycji.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Benedikt Höwedes Niemcy Juventus FC Włochy Schalke 04 Gelsenkirchen Anglia Liverpool FC Inter Mediolan
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.