OFICJALNIE: Trzeci polski klub Stilicia

rok temu OFICJALNIE: Trzeci polski klub Stilicia
fot. FotoPyk

Wisła Płock poinformowała o pozyskaniu Semira Štilicia.

Potwierdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia mediów. Bośniak związał się z płocczanami kontraktem do 30 czerwca 2018 roku z opcją jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Stilić pozostawał wolnym zawodnikiem po rozstaniu z Wisłą Kraków. Zainteresowanie jego osobą wykazywały kluby z Turcji oraz Malezji, ale ostatecznie dalej będziemy oglądać go na rodzimych boiskach. 

Jeśli chodzi o „Białą Gwiazdę”, ośmiokrotny reprezentant swojego kraju występował w niej przez ostatnie pół roku. W tym czasie zanotował 14 spotkań w lidze (gol i dwie asysty). Była to druga przygoda Stilicia w krakowskim klubie. Po świetnym sezonie 2014/15 w jej koszulce pomocnik zdecydował się bowiem na przeprowadzkę do APOEL-u, gdzie nie wiodło mu się jednak najlepiej. 
Wcześniej, a dokładniej rzecz ujmując w latach 2008-12, Bośniak grał w Lechu Poznań. To właśnie wtedy po raz pierwszy zapracował na miano gwiazdy Ekstraklasy. Z „Kolejorzem” sięgnął m.in. po mistrzostwo i Puchar Polski.

Wisła Płock będzie więc dla niego trzecim polskim klubem w karierze. Jego dotychczasowy dorobek ligowy to 172 występy i 35 bramek.

Stilić jest bohaterem drugiego transferu potwierdzonego dzisiaj przez płocczan. Wcześniej szeregi klubu z województwa mazowieckiego, który zajmuje obecnie trzynaste miejsce w ekstraklasowej tabeli, zasilił
Alan Uryga.ŹRÓDŁO
Wisła Płock
TAGI: Oficjalnie Polska Bośnia i Hercegowina Semir Stilić Wisła Kraków Wisła Płock
Zobacz również
OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel
13 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.