Bartomeu o ostatnich miesiącach. „Nie ma powodów do pesymizmu, walczymy o wygranie wszystkiego”

11 miesięcy temu Bartomeu o ostatnich miesiącach. „Nie ma powodów do pesymizmu, walczymy o wygranie wszystkiego”
fot. FC Barcelona

Josep Bartomeu podsumował letnie okno transferowe w wykonaniu Barcelony.

Chociaż wielu kibiców jest niezadowolonych z letniej rewolucji na Camp Nou, nie wspominając już o pracy obecnego zarządu, prezydent klubu nie uważa ostatnich miesięcy za nieudane. Wręcz przeciwnie, szuka powodów do optymizmu.

Kulisy pracy nad transferami zostały już ujawnione na konferencji z udziałem Alberta Solera i Roberto Fernandeza [WIĘCEJ]. Wypowiedzi działaczy postanowił jednak uzupełnić Bartomeu w wywiadzie udzielonym katalońskim mediom. Znów nie zabrakło ciekawych wątków.

- Z odnowieniem kontraktu Messiego nie ma żadnych problemów. Wszystko jest uzgodnione i podpisane. Brakuje tylko parafowanego protokołu i podpisu pod zdjęciem. Jego ojciec natomiast podpisał umowę dotyczącą praw do wizerunku, a umowa z Messi Fundation jest sfinalizowana.

- Jesteśmy spokojni, bo wszystko jest gotowe i będzie obowiązywało od 30 czerwca tego roku. Niech nikt się nie martwi. Mamy po prostu bardzo napięty harmonogram, ale znajdziemy odpowiednią chwilę, choć nie mogę powiedzieć, kiedy to nastąpi.

- Jeżeli chodzi o naszą kadrę na ten sezon, należy być zadowolonym. Chcieliśmy prawego obrońcy i Nelson Semedo wpisuje się w profil, jakiego poszukiwaliśmy. Podobnie w przypadku pomocnika i Paulinho. Mamy też Deulofeu i Demebele, który ma wielki potencjał i jest pełen pasji.

- Coutinho? Chcielibyśmy mieć dodatkowego gracza w naszym zespole, ale Barcelona nie może sobie pozwolić na akceptowanie warunków, jakie stawiał Liverpool. Powtórzę raz jeszcze, że jesteśmy zadowoleni z naszej kadry, która jest w pełnej gotowości do walki na wszystkich frontach.

- Nie ma sensu komentować tego, co działo się na rynku w tym roku, ponieważ pewne kluby wydawały nieswoje pieniądze, pochodzące z zewnętrznych źródeł. Barcelona nie podziela tej filozofii.

- Nie ma powodów do pesymizmu. Za nami lata sukcesów pod wodzą Luisa Enrique, a teraz nowy etap rozpoczął świetny fachowiec. Musimy pozostać zjednoczeni, bo stać nas na wygranie wszystkiego.

- Pracujemy także nad umową Iniesty. Istnieje swego rodzaju porozumienie. Chcemy, by zakończył tutaj karierę i myślę, że on chce tego samego. 

- Neymar? Do końca lipca nie wiedzieliśmy, co się wydarzy, bo jego ojciec uwielbiał się rozmyślać. Teraz interesuje nas tylko Dembele.

- Verratti? Byliśmy gotowi zrobić naprawdę wiele, ale szanujemy wolę innych klubów. Niestety nie we wszystkich krajach istnieją klauzule, więc jeśli PSG mówi nam, że go nie sprzeda, pozostaje nam się z tym pogodzić.



ŹRÓDŁO
Diario Sport, Mundo Deportivo
TAGI: FC Barcelona Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.