Pierwszy raz w historii FIFA powtórzy mecz kwalifikacji do Mistrzostw Świata!

11 miesięcy temu Pierwszy raz w historii FIFA powtórzy mecz kwalifikacji do Mistrzostw Świata!

FIFA zdecydowała, że mecz pomiędzy Republiką Południowej Afryki a Senegalem zostanie powtórzony w listopadzie.

Niemal rok temu, 12 listopada 2016 roku, Republika Południowej Afryki zmierzyła się z Senegalem w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 roku w Rosji. Mecz odbył się w RPA i gospodarze wygrali w nim 2-1. Wynik ten wywołał wiele kontrowersji ze względu na skandaliczne decyzje sędziego. Chodzi między innymi o podyktowanie karnego dla RPA, gdy piłka trafiła w kolano jednego z Senegalczyków.

W sprawie arbitra Josepha Lampteya wszczęto wówczas śledztwo, które miało wykazać, czy coś wpływało na jego złe decyzje. Po kilku miesiącach Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) dowiódł, że Ghańczyk działał z premedytacją i został on dożywotnio zawieszony za ustawienie tego spotkania.

W środę Komisja FIFA ds. Dyscyplinarnych i Odwołań zdecydowała się na powtórzenie tego meczu w listopadzie podczas okna na spotkania reprezentacyjne. Na razie nie podano konkretnego dnia, który zostanie potwierdzony w najbliższych tygodniach. 

W grupie D liderem jest Burkina Faso, które podobnie do Republiki Zielonego Przylądka ma sześć punktów. Za ich plecami jest Senegal i RPA, odpowiednio pięć i cztery punkty. Łatwo sobie wyobrazić, że w przypadku zwycięstwa Senegalu, RPA straci całkowicie szanse na awans do Mistrzostw Świata, a Senegal zostałby liderem grupy. Do końca eliminacji pozostały dwa spotkania. 
ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Mistrzostwa Świata 2018 Senegal MŚ 2018 Republika Południowej Afryki
Zobacz również
Składy na Japonia - Polska
3 tygodnie temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.