Mourinho: Kluby z Premier League mogą jeszcze tego pożałować!

10 miesięcy temu Mourinho: Kluby z Premier League mogą jeszcze tego pożałować!
fot. FotoPyk

Jose Mourinho udzielił interesującej wypowiedzi na temat niedawnego skrócenia letniego okienka transferowego w Anglii.

Portugalczyk zadeklarował, że osobiście jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Takie podejście kontrastuje z opinią włodarzy Manchesteru United, którzy obawiają się, że w związku z tym nie będą w stanie na równi konkurować z takimi gigantami jak Real Madryt, Paris Saint-Germain czy FC Barcelona.

- Jako trener United, oczywiście jestem zwolennikiem takiego przepisu ponieważ będę mógł się skoncentrować tylko i wyłącznie na treningach - oznajmił Mourinho, cytowany przez „The Telegraph”.

- Pierwszego dnia nowego sezonu chcę mieć swoją kadrę, chcę zacząć z nimi pracować i podróżować, także w meczach przedsezonowych. Nie chcę zwlekać zbyt długo z decyzjami transferowymi.

- Istnieje jednak inna perspektywa i oczywiście rozumiem dylemat zarządu. Jeżeli polityka ta nie jest jednolita w całej Europie, przyniesie to angielskim klubom sporo niedogodności.

- Dlatego też w United byli przeciwni takiej decyzji. Okienko zostanie zamknięte dla nas, ale nadal będzie otwarte w przypadku innych lig. Będą mogli kupować zawodników z Anglii, co z pewnością osłabi wiele tutejszych zespołów.

- Jeżeli pytacie o United, to wierzę, że jesteśmy wystarczająco mocni. Po zamknięciu okienka zamkniemy również dostęp do naszych zawodników. Wysokość potencjalnych ofert nie ma znaczenia. Zamykamy okienko zarówno pod względem kupowania, jak i sprzedawania.

- Jestem zadowolony z takiej decyzji. Wraz z innymi trenerami planujemy namówić władze UEFA i FIFA do wprowadzenia takiego przepisu we wszystkich ligach, żeby wszyscy mieli równe szanse - skwitował.


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Jose Mourinho Trenerzy Manchester United FC Anglia Portugalia
Zobacz również
75 milionów za Martiala!
22 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.