Mourinho: Nigdy nie trenowałem lepszych zawodników niż on

10 miesięcy temu Mourinho: Nigdy nie trenowałem lepszych zawodników niż on
fot. Flickr

José Mourinho pochwalił letni nabytek Manchesteru United, Nemanję Maticia.

Portugalski szkoleniowiec może się pochwalić w swoim CV prowadzeniem takich drużyn jak Real Madryt, FC Porto, Chelsea czy Inter. W tym czasie miał okazję współpracować z wieloma utalentowanymi zawodnikami, a także gwiazdami światowego futbolu. Menedżer „Czerwonych Diabłów” przyznaje jednak otwarcie, że najlepszym graczem, z jakim przyszło mu pracować jest sprowadzony tego lata na Old Trafford Matić.

- Matić? Nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek trenowałem lepszych zawodników niż on - stwierdził Mourinho.

- On ma coś ze mną wspólnego, coś co zostanie na zawsze - mecz, który rozpoczynał na ławce, wprowadziłem go na boisko w 45. minucie i ściągnąłem w 70. czy 75. Media chcą historii, media chcą krwi. Mojej krwi, jego krwi, naszej krwi. Było mu wtedy bardzo przykro. Ja również byłem smutny, ponieważ to nie jest nic miłego, postąpiłem tak tylko dwa razy w mojej karierze.

- Następnego dnia przyszedł do mnie i powiedział: „nie jestem szczęśliwy, ale to moja wina. Jest mi przykro z powodu tego, co zrobiłeś, ale to moja wina, ponieważ po tym jak grałem jestem w stanie zrozumieć tę zmianę. Po prostu idźmy dalej”. Nie kontynuowaliśmy tej drogi przez długi czas, kilka tygodni później zostałem zwolniony [z Chelsea - przyp. red.]. Ale on był jednym z „moich chłopaków”, jednym z tych, z którymi trzymałem się blisko nawet nie pracując razem. Dlatego wiem, że mogę na nim polegać, a teraz jest też bardziej dojrzały.

Po wielu staraniach Mourinho udało się dopiąć swego i sprowadzić Serba do swojej drużyny. Chelsea otrzymała tego lata około 40 milionów funtów za pomocnika, a ten szybko zaczął odgrywać istotną rolę w zespole United.ŹRÓDŁO
The Times
TAGI: Nemanja Matic José Mourinho Manchester United FC Trenerzy Portugalia Serbia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.