Morata chce, żeby kibice przestali używać przyśpiewki

10 miesięcy temu Morata chce, żeby kibice przestali używać przyśpiewki

Napastnik Chelsea Alvaro Morata dystansuje się od przyśpiewki kibiców klubu, która została okrzyknięta jako antysemicka.

Nazwisko reprezentanta Hiszpanii pojawiło się w przyśpiewce na temat rywali aktualnych mistrzów Anglii, Tottenhamu. Ci od dawna posiadają liczną grupę żydowskich zwolenników zespołu.

- Odkąd przybyłem do Chelsea, odczuwałem olbrzymie wsparcie kibiców każdego dnia - oświadczył Morata za pośrednictwem Twittera. - Jesteście niesamowici i chciałbym prosić o szacunek dla każdego - dodał.

Również sam klub opublikował oświadczenie potępiające wspomnianą przyśpiewkę, której kibice użyli w ostatnim starciu przeciwko Leicester City (2:1). „Klub oraz zawodnicy doceniają pełen pasji doping kibiców w meczu wyjazdowym, ale język tej jednej przyśpiewki jest niestety niedopuszczalny” - czytamy.

„Rozmawialiśmy z Alvaro o tej sprawie po meczu i nie chce on być w jakikolwiek sposób łączony z tą przyśpiewką. Zarówno zarząd klubu jak i piłkarze proszą, żeby zaprzestać śpiewania tych słów w trybie natychmiastowym”.

„Alvaro Morata, he came from Real Madrid, he hates the f***ing Yids” - tak brzmi tekst opisywanej przyśpiewki. W wolnym tłumaczeniu: „Alvaro Morata, przybył z Realu Madryt, nienawidzi pier******ch Żydów”. Trzeba jednak zaznaczyć, że słowo „Yids” jest uważane za bardzo obraźliwe względem wspomnianej grupy.


ŹRÓDŁO
Chelsea FC
TAGI: Álvaro Borja Morata Martín Chelsea FC Tottenham Hotspur FC Leicester City FC Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.