Morata chce, żeby kibice przestali używać przyśpiewki

3 miesiące temu Morata chce, żeby kibice przestali używać przyśpiewki

Napastnik Chelsea Alvaro Morata dystansuje się od przyśpiewki kibiców klubu, która została okrzyknięta jako antysemicka.

Nazwisko reprezentanta Hiszpanii pojawiło się w przyśpiewce na temat rywali aktualnych mistrzów Anglii, Tottenhamu. Ci od dawna posiadają liczną grupę żydowskich zwolenników zespołu.

- Odkąd przybyłem do Chelsea, odczuwałem olbrzymie wsparcie kibiców każdego dnia - oświadczył Morata za pośrednictwem Twittera. - Jesteście niesamowici i chciałbym prosić o szacunek dla każdego - dodał.

Również sam klub opublikował oświadczenie potępiające wspomnianą przyśpiewkę, której kibice użyli w ostatnim starciu przeciwko Leicester City (2:1). „Klub oraz zawodnicy doceniają pełen pasji doping kibiców w meczu wyjazdowym, ale język tej jednej przyśpiewki jest niestety niedopuszczalny” - czytamy.

„Rozmawialiśmy z Alvaro o tej sprawie po meczu i nie chce on być w jakikolwiek sposób łączony z tą przyśpiewką. Zarówno zarząd klubu jak i piłkarze proszą, żeby zaprzestać śpiewania tych słów w trybie natychmiastowym”.

„Alvaro Morata, he came from Real Madrid, he hates the f***ing Yids” - tak brzmi tekst opisywanej przyśpiewki. W wolnym tłumaczeniu: „Alvaro Morata, przybył z Realu Madryt, nienawidzi pier******ch Żydów”. Trzeba jednak zaznaczyć, że słowo „Yids” jest uważane za bardzo obraźliwe względem wspomnianej grupy.
ŹRÓDŁO
Chelsea FC
TAGI: Álvaro Borja Morata Martín Chelsea FC Tottenham Hotspur FC Leicester City FC Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.