„Jeśli chcecie skrzywdzić Dybalę, róbcie to dalej!”

10 miesięcy temu „Jeśli chcecie skrzywdzić Dybalę, róbcie to dalej!”
fot. Juventus FC

Edgar Davids uważa, że porównywanie Dybali do Messiego może negatywnie wpłynąć na jego dalszą karierę.

Młody Argentyńczyk znacznie się rozwinął od czasu swojego przyjazdu do Włoch w 2012 roku. Po przenosinach do Juventusu napastnik znajduje się pod czujną obserwacją innych wielkich klubów z całej Europy, a wielu obserwatorów dostrzega w nim naturalnego następcę Lionela Messiego. Edgar Davids sprzeciwia się jednak takim opiniom i twierdzi, że porównania do snajpera Barcelony mogą tylko zaszkodzić 23-latkowi.

- Jeśli chcecie skrzywdzić Dybalę, porównujcie go dalej do Messiego - stwierdził były pomocnik Juventusu w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport”.

- Musimy pozwolić mu rozwijać się w spokoju. „Juve” ma swoich rękach niezwykły talent, ale on nie potrzebuje, by nakładano na jego barki dodatkową presję. Korona Messiego jest ciężka, w tej chwili on jest na innym poziomie. On zdobywa tuziny bramek każdego roku, zwłaszcza w kluczowych meczach. Dybala będzie coraz bardziej dojrzewał, ale przed nim wciąż długa droga.

Dziś Dybala będzie miał okazję ponownie zmierzyć się z Messim, bowiem na Camp Nou odbędzie się spotkanie pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Juventusem. Davids miał okazję występował dla obu ekip i został poproszony o komentarz w sprawie meczu.

- Spędziłem w Juventusie kilka sezonów, ale pobyt w Barcelonie również został w mojej pamięci. Tamten okres, w Turynie i Katalonii, był moim najlepszym w karierze. Wszystko, czego nauczyłem się w zespole „Bianconerich”, kontynuowałem później w „Barçie”.

- Barcelona zawsze jest silna, ale teraz nieco mniej, niż miało to miejsce wcześniej. Oni już nie są niezniszczalną maszyną. Nie chodzi tu o odejście Neymara, ich silnik w środku pola się wypalił. W najlepszych latach mieli po swojej stronie Xaviego i Iniestę w świetnej formie. Juventus faworytem? Nie wiem, mają kilka absencji w składzie, ale z pewnością nie są na straconej pozycji. Nawet w 2015 roku, kiedy Barcelona miała się świetnie, udowodnili, że nie są gorsi. Byłem nawet przekonany, że uda im się wygrać.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Paulo Bruno Dybala Lionel Andrés Messi Edgar Davids Juventus FC FC Barcelona Holandia Argentyna Hiszpania Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.