OFICJALNIE: Oświadczenie Chelsea

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Oświadczenie Chelsea

Chelsea wydała specjalny komunikat dotyczący ostatniego zamieszania z kibicami „The Blues”.

Alvaro Morata, przybył z Realu Madryt, nienawidzi pier******ch Żydów” - tak w wolnym tłumaczeniu brzmi tekst kontrowersyjnej przyśpiewki sympatyków Chelsea, o której jest w ostatnich dniach bardzo głośno. Włodarze „The Blues”, podobnie jak sam Morata, odnosili się już krótko do całej sprawy. Teraz możemy jednak przeczytać pełne oświadczenie londyńskiego klubu.

„Wracamy dzisiaj do Ligi Mistrzów i czekamy na wspaniałą atmosferę stworzoną na Stamford Bridge. Będzie na nas patrzył cały świat.

Prosimy, by wsparcie dawane drużynie pozostało pozytywne i pełne szacunku.

W trakcie meczu z Leicester część kibiców intonowała piosenkę o charakterze antysemickim. W futbolu, jak i całym społeczeństwie, nie ma miejsca na taki język. To nieodpowiednie i obraźliwe dla żydowskich kibiców naszego i nie tylko naszego klubu, a także całej ich społeczności.


Nasz klub potępia wszelkie formy dyskryminacji. Jesteśmy dumni, że integrujemy różnorakie społeczności i chcemy, by każdy czuł, że jest u nas mile widziany.

Będziemy współpracować z policją, by zidentyfikować osoby odpowiedzialne za ostatnie wydarzenia i ich uczestników. Podejmiemy również konkretne działania wobec osób zamieszanych w podobne incydenty w przyszłości” - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że „The Blues” zmierzą się dzisiaj w meczu 1. kolejki fazy grupowej Champions League z Karabachem.  ŹRÓDŁO
Chelsea
TAGI: Oficjalnie Chelsea FC Anglia
Zobacz również
OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel
4 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.