„Pobyt w Realu Madryt to najbardziej bolesny okres mojej kariery”

11 miesięcy temu „Pobyt w Realu Madryt to najbardziej bolesny okres mojej kariery”

Manuel Pellegrini powrócił we wspomnieniach do czasów, w których był trenerem Realu Madryt.

Chilijski szkoleniowiec prowadzi aktualnie chiński Hebei China Fortune, ale jeszcze w latach 2009-10 zajmował tę samą posadę w Realu Madryt. Kibice na pewno nie wspominają tego okresu dobrze, ze względu na odpadnięcie w Pucharze Hiszpanii z Alcorcon i z Lyonem w 1/8 Ligi Mistrzów. Poza tym, klub zajął zaledwie drugie miejsce w lidze, pomimo zdobycia 96 punktów.

- Okres spędzony w Realu Madryt był najbardziej bolesnym w mojej karierze. Drużyna nie była kompletna i miałem wiele problemów, z którymi musiałem się zmagać. Gdy odchodziłem, było we mnie wiele goryczy, bo nie zdobyliśmy mistrzostwa kraju, pomimo rekordowej zdobyczy punktowej.

- W dodatku, Cristiano Ronaldo spędził sporą część sezonu na leczeniu kontuzji. Chciałbym dostać więcej czasu, bo w tamtym oknie przyszło wielu nowych zawodników i niektórzy z nich potrzebowali więcej pracy, by wkomponować się do drużyny.

Mimo całej goryczy spowodowanej przedwczesnym rozstaniem, Pellegrini jest zadowolony ze współpracy z posiadanymi wówczas zawodnikami.

- Trenowanie tych graczy jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. W składzie figurowało wówczas wielu świetnych zawodników, jak Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Kaka czy Karim Benzema.

- Gdy piłkarz z największym ego są tymi, którzy pierwsi pojawiają się na treningu i ostatnimi, opuszczającymi go, wszystko jest prostsze – powiedział Pellegrini.


ŹRÓDŁO
Tactical Football
TAGI: Real Madryt CF Hiszpania Manuel Luis Pellegrini Ripamonti Chile Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.