Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!

4 miesiące temu Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!
fot. Wikipedia

Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, FC Barcelona przygląda się postępom Mattijsa de Ligta i Dayota Upamecano.

Pomimo bardzo prawdopodobnego zakontraktowania Kolumbijczyka Yerryego Miny i możliwości przedwczesnego zakończenia wypożyczenia Marlona do Nicei, Barcelona sonduje rynek w poszukiwaniu kolejnych środkowych obrońców. Według informacji „Mundo Deportivo”, Katalończycy przyglądają się dwóm osiemnastolatkom, Mattijasowi de Ligtowi i Dayotowi Upamecano.

Barcelona po wielu klęskach w poprzednim oknie transferowym postanowiła nauczyć się na błędach i już teraz zaczyna analizowanie przyszłych wzmocnień zespołu. W pionie „Dumy Katalonii” odpowiedzialnym za transfery istnieje jednogłośna opinia, że bezwzględnie należy pozyskać piłkarzy, mogących występować na środku obrony. 

Wspomniany de Ligt z Ajaksu Amsterdam i Upamecano z RB Lipsk mieliby trafić do Barcelony jako potencjalni następcy dla duetu Gerard Pique i Samuel Umtiti. To nadal odległa perspektywa, dlatego na razie obaj byliby rezerwowymi, co pozwoliłoby na ewentualną sprzedaż Javiera Mascherano i Thomasa Vermaelena. Duet osiemnastolatków dorastałby w filozofii „Blaugrany”, co pozwoliłoby im bez trudu dostosować się do stylu gry drużyny w momencie wywalczenia miejsca w pierwszym składzie.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: FC Barcelona Hiszpania Mattijs de Ligt Ajax Amsterdam Dayotchanculle Upamecano Francja Niemcy Holandia RB Lipsk
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0079 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.