„Mogłem dołączyć do Arsenalu w 2011 roku”

11 miesięcy temu „Mogłem dołączyć do Arsenalu w 2011 roku”

Określany niegdyś mianem jednego z największych talentów piłkarskich Belgii Mehdi Carcela-González wyjawił, że jego kariera mogła się potoczyć zupełnie inaczej.

W 2011 roku 22-letni wówczas piłkarz otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Belgii. Znalazł się wtedy na celowniku wielkich europejskich klubów, w tym Arsenalu.

„Kanonierzy” poszukiwali nowego skrzydłowego, który występowałby nominalnie na lewej stronie boiska. Ich głównym celem transferowym był wtedy Eden Hazard. Frustracja fiaskiem rozmów w sprawie jego zakontraktowania sprawiła, że Arsène Wenger zwrócił swoją uwagę na kolejny talent z Belgii.

W rozmowie z „Sport/Foot” 28-latek wyjawił, co dokładnie wydarzyło się tamtego lata, kiedy ostatecznie został ogłoszony nowym nabytkiem Anży Mahaczkała. Wtedy najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie był ich zawodnik, Samuel Eto'o.

- W 2011 roku, kiedy wahałem się pomiędzy Marokiem a Belgią, otrzymałem oferty z Arsenalu, Marsylii czy Benfiki. Vicente del Bosque, ówczesny selekcjoner Hiszpanii, zaproponował mi również grę w reprezentacji U-21 tego kraju - oznajmił reprezentant Maroka.

- Real Madryt wywierał na mnie presję, żebym wybrał pomiędzy Belgią, a Hiszpanią - żeby nie opuszczać drużyny w połowie sezonu na rozgrywki Pucharu Narodów Afryki. Negocjacje trwały w najlepsze i wtedy doszło do nieszczęśliwego incydentu.

Wspomniany incydent miał miejsce 17 maja, kiedy ówczesny lewy obrońca Toronto Chris Mavinga kopnął 28-latka w twarz. Następstwem tego starcia były liczne złamania kości na twarzy skrzydłowego.

Od tamtego momentu kariera Carceli-Gonzáleza została wyraźnie zahamowana. Najlepiej obrazował to pierwszy trening z Anży, który zawodnik określa jako „katastrofalny”. Dodajmy, że tamtego lata Arsenal ostatecznie zakontraktował Gervinho.

Mehdi François Carcela-González jest obecnie zawodnikiem Olympiakosu. Po opuszczeniu Anży w 2013 roku grał później w Standardzie Liège, Benfice oraz Granadzie. Ma na koncie 17 występów w seniorskiej reprezentacji Maroka.


ŹRÓDŁO
Sport/Foot
TAGI: Mehdi François Carcela-González Olympiakos Pireus Arsenal FC Anglia Maroko Grecja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.