Bild: Pod tym względem Bosz jest lepszy od Kloppa

11 miesięcy temu Bild: Pod tym względem Bosz jest lepszy od Kloppa

Borussia Dortmund zalicza właśnie jeden z najlepszych startów sezonu Bundesligi w ostatnich latach.

Po zapytaniu dowolnego kibica Borussii Dortmund o najlepszego trenera klubu w ostatnich latach, każdy bez wątpienia wskaże na Jürgena Kloppa, który pracował w zespole w latach 2008-15 i zdobył w tym czasie dwa mistrzostwa kraju. Na jego konto należy również zapisać grę w finale Ligi Mistrzów.

Obecny szkoleniowiec Liverpoolu jest chodzącą legendą BVB, ale w kilku rzeczach już na starcie pracy na Signal Iduna Park przewyższa go Peter Bosz. Holender, który porzucił na rzecz Borussii Ajax Amsterdam i objął posadę przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Po raz pierwszy w historii Borussia Dortmund nie straciła bramki w pierwszych pięciu spotkaniach ligowych. Nigdy nie było też dłuższej serii bez straty gola. 

Dobra defensywa sprawia, że drużynie łatwiej było też osiągnąć kolejny rekord. Dortmundczycy zdobyli w tym roku już trzynaście trafień, więc ich bilans wygląda naprawdę imponująco. Pod wodzą Jürgena Kloppa drużyna nigdy nie miała po pierwszych pięciu spotkaniach więcej, niż pięciu bramek na plusie.

W dodatku, Borussia zasiadała na fotelu lidera po każdej z dotychczasowych kolejek. Gdy drużynę prowadził Klopp, BVB po raz pierwszy zasiadła na fotelu lidera dopiero w trzecim sezonie jego pracy, a dokładniej, 76 spotkaniu ligowym. 

Peter Bosz prowadzi zespół od kilku miesięcy, więc kryzys dopiero przyjdzie, ale kibice i tak mają niemałe powody do optymizmu. Szczególnie jeśli pokaże się im bilans, który jasno wskazuje, że drużyna zdobywa średno 2,6 gola na spotkanie, a traci 0. Tak dobrze nie rozpoczynały się nawet sezony mistrzowskie sprzed kilku lat.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Borussia Dortmund Niemcy Peter Bosz Holandia Jürgen Klopp Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.