OFICJALNIE: Pearson trenerem OHL

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Pearson trenerem OHL

Oud-Heverlee Leuven wydało komunikat informujący o zatrudnieniu Nigela Pearsona.

Dziś rano odbył się ostatni trening drużyny pod wodzą dotychczasowego szkoleniowca, Dennisa van Wijka. Klub poinformował, że trener pożegnał się już z zawodnikami oraz ze swoim stanowiskiem. W jego miejsce ze skutkiem natychmiastowym zatrudniony został Nigel Pearson znany przede wszystkim ze swojej pracy w Leicester City. Do zadań 54-latka będzie należało nie tylko szkolenie zawodników, ale również pomoc w rozwoju infrastruktury klubu.

Wybór Pearsona na to stanowisko w zespole z drugiej ligi belgijskiej nie powinien szczególnie dziwić. Od maja tego roku właścicielem OHL jest King Power International Group, to samo konsorcjum, które zarządza Leicester City. O zmianie szkoleniowca dla klubowych mediów OHL wypowiedział się Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

- Dennis przyszedł do klubu w styczniu i doprowadził młodą grupę zawodników do utrzymania. Poświęcił bardzo dużo czasu i jesteśmy wdzięczni za jego ciężką pracę. Niemniej, podjęliśmy jednak decyzję, która, naszym zdaniem, jest najlepsza dla klubu w dalszej perspektywie - stwierdził prezes King Power International.

- Zmiana trenera to nigdy nie jest łatwa decyzja, ale jest to konieczne, jeśli chcemy spełniać naszą wizję i ambicje. Nigel to świetny menedżer z wielką wiedzą i mentalnością zwycięzcy.

Po sześciu kolejkach OHL zajmuje czwarte miejsce w tabeli mając na koncie dziewięć punktów. W Eerste klasse B awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskują pierwsze trzy zespoły, które jednocześnie uzyskują awans do eliminacji do Ligi Europy. Cztery ostatnie zespoły (na osiem w lidze) grają baraż o utrzymanie.ŹRÓDŁO
OHL
TAGI: Oficjalnie Nigel Person OH Leuven Trenerzy Anglia Belgia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.