Football Leaks: Szczegóły transferu Ousmane'a Dembélé

rok temu Football Leaks: Szczegóły transferu Ousmane'a Dembélé
fot. FC Barcelona

„Der Spiegel”, wspierany przez „Football Leaks”, ujawnił szczegóły transferu Ousmane’a Dembélé do Barcelony.

Niemieccy dziennikarze potwierdzili, że kwota podstawowa za francuskiego skrzydłowego wyniesie łącznie 105 milionów euro. Udało im się ustalić, że pierwsza rata w wysokości 70 milionów euro trafiła już na konto dortmundczyków, a kolejna w wysokości 35 milionów euro zostanie przelana 1 lipca 2018 roku. Ponadto, Niemcy otrzymają pięć milionów euro za 25, 50, 75 i 100 oficjalne spotkanie Francuza w barwach „Dumy Katalonii”.

Kolejne bonusy zagwarantowane Borussii Dortmund dotyczą ewentualnych sukcesów 20-letniego piłkarza w barwach zespołu z Camp Nou. „Blaugrana” zapłaci Niemcom 10 milionów euro, jeśli Dembélé wzniesie puchar Ligi Mistrzów. Po pięć milionów euro Barcelona zapłaci za triumfy w pucharch krajowych, LaLiga i Copa del Rey. Maksymalnie 10 milionów euro za dwa tytuły. To oznacza, że przy najlepszym scenariuszu dla Borussii, uzyska ona dodatkowe 40 milionów euro, a kwota transferowa wzrośnie do 145 milionów.

Na swój kontrakt nie powinien także narzekać Ousmane Dembélé. 20-latek zarabia w „Dumie Katalonii” 12 milionów euro rocznie, czyli pięć razy tyle, co w Borussii. Do tego dochodzą premie, pierwsza premia specjalna w wysokości 6,7 miliona euro, premia za podpis pod kontraktem w wysokości 3 milionów euro i premia wypałacana w przypadku sięgnięcia przez Barcelonę po potrójną koronę (Liga, Puchar Hiszpanii i Liga Mistrzów) w wysokości 3,3 miliona euro.


ŹRÓDŁO
Der Spiegel i Football Leaks
TAGI: Ousmane Dembélé FC Barcelona Hiszpania Borussia Dortmund Niemcy Francja Football Leaks
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.