„Sprzedaż Ibrahimovicia to najlepszy interes, jaki zrobiłem”

10 miesięcy temu „Sprzedaż Ibrahimovicia to najlepszy interes, jaki zrobiłem”
fot. FotoPyk

Były prezydent Interu Massimo Moratti przyznaje, że nie żałował sprzedaży Zlatana Ibrahimovicia.

W 2006 roku „Nerazzurrim” udało się sprowadzić z Juventusu rosłego Szweda za niecałe 25 milionów euro. Napastnik szybko stał się jedną z największych gwiazd mediolańczyków i w ciągu trzech sezonów zdobył 66 goli w 117 meczach. W tym czasie trzykrotnie poprowadził zespół do mistrzostwa Włoch, aż w końcu został sprzedany do Barcelony za około 70 milionów euro, w tym kartę zawodniczą Samuela Eto'o. Moratti przyznaje jednak, że nie żałuje sprzedaży „Ibrakadabry”.

- Sprzedaż Ibrahimovicia? To prawdopodobnie najlepszy interes, jaki tu zrobiłem, zwłaszcza patrząc na to, jak potoczyły się sprawy z Samuelem Eto'o, dzięki któremu zdobyliśmy Ligę Mistrzów - stwierdził Moratti w rozmowie ze „Sportitalia”.

- Nie mam złych myśli o trenerach, zawsze podejmowałem decyzję o ich zwolnieniu lub zatrudnieniu na podstawie aktualnej sytuacji. W pewnym sensie zawsze wychodziło mi to na dobre! Z piłkarzami jest jednak inna sytuacja. Niestety mogę żałować pozbycia się niektórych graczy, na przykład ze względów finansowych.

To nie pierwszy raz, gdy Moratti wspomina transfer Ibrahimovicia. Kiedyś przyznał: - Wsiadał na samolot do Barcelony po ostatnim treningu z nami. Wtedy powiedział 'Było miło grać z wami, ale beze mnie nie wygracie niczego'. Tak się jednak nie okazało.ŹRÓDŁO
Sportitalia
TAGI: Zlatan Ibrahimović Samuel Eto'o Fils Massimo Moratti Inter Mediolan Manchester United FC Antalyaspor Kulübü Szwecja Kamerun Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.