OFICJALNIE: Milik po operacji. Znany wstępny termin powrotu!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Milik po operacji. Znany wstępny termin powrotu!
fot. FotoPyk

Napoli wydało oficjalny komunikat w sprawie stanu zdrowia Arkadiusza Milika, który zerwał więzadła w prawym kolanie. Polak jest już po operacji, która zakończyła się sukcesem.

Leczenie nadzorował szanowany lekarz Pier Paolo Mariani w rzymśkiej klinice Villa Stuart. - To była bardziej kompleksowa interwencja niż poprzednim razem, liczymy na czteromiesięczny czas rehabilitacji - powiedział znany profesor.

Jak podkreślił również sam klub, uraz był złożony, ale trwająca godzinę interwencja chirurgiczna zakończyła się sukcesem. Kolano zostało wzmocnione, a napastnik wróci na boisko w terminie zbliżonym do tego z poprzedniego urazu. Oznacza to, że Milika na boisku można spodziewać się w lutym 2018 roku. 23-latek od razu rozpoczyna pracę z fizjoterapeutami.

Alfonso De Nicola, lekarz Napoli, skomentował sytuację w ten sposób: - Czas regeneracji jest o wiele dłuższy. W pierwszym miesiącu będziemy musieli być bardziej ostrożni. Musimy unikać wszelkich niebezpieczeństw, to bardzo młody zawodnik. W tym momencie Arkowi nieco zawalił się świat. Drugi raz martwi się czymś takim, ale we Włoszech zawodnicy wracali na swoje miejsce po takich urazach. Gdzie indziej nie zawsze tak było.

W poprzednim roku Milik uszkodził więzadła w kolanie lewej nogi. Do zdarzenia doszło w październiku, a polski napastnik na ławce rezerwowych ponownie usiadł czwartego lutego, jedenaście dni później zagrał siedem minut w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Wówczas rehabilitacja przebiegła niezwykle szybko - tym razem z pewnością takiego pośpiechu nie będzie.


ŹRÓDŁO
SSC Napoli
TAGI: Oficjalnie Arkadiusz Milik Kontuzje Polska SSC Napoli Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.