OFICJALNIE: Druga zmiana szkoleniowca w LaLiga

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Druga zmiana szkoleniowca w LaLiga

Villarreal poinformował, że nowym szkoleniowcem drużyny został Javier Calleja.

Dziś klub ogłosił, że z drużyną pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec Fran Escribá oraz jego sztab szkoleniowy. Podjęcie takiej decyzji było spowodowane niezadowalającymi wynikami zespołu na początku rozgrywek. Kibice „Żółtej Łodzi Podwodnej” nie musieli jednak długo czekać na poznanie następcy Hiszpana - zostanie nim Javi Calleja.

Rodowity madrytczyk to wciąż stosunkowo młody trener, który znajduje się dopiero na początku swojej kariery. Od 2014 roku prowadził zespoły juniorskie Villarrealu, a na początku tego sezonu powierzono mu opiekę nad klubowymi rezerwami. Zaliczył z nimi udany początek rozgrywek - w pierwszych sześciu meczach Villarreal B wygrał cztery razy i dwukrotnie zremisował. To wystarczyło, by Calleja zapewnił sobie awans do pierwszej drużyny.

39-latek poprowadzi swoich nowych podopiecznych aż do końca obecnego sezonu. O ewentualnym przedłużeniu współpracy klub zadecyduje po zakończeniu rozgrywek.

Wcześniej Calleja był piłkarzem, grał głównie na pozycji lewego pomocnika. Karierę rozpoczynał w Realu Madryt, lecz swoje występy dla „Królewskich” zakończył już na poziomie trzeciego zespołu. Najbardziej szczęściło mu się w Villarrealu oraz Máladze - w obu tych klubach rozegrał ponad 100 meczów ligowych. Buty na kołku zawiesił w 2012 roku będąc zawodnikiem Osasuny.

Dodajmy, że to druga roszada wśród szkoleniowców w tym sezonie LaLiga. Jako pierwsze trenera zwolniło Deportivo Alavés.ŹRÓDŁO
Villarreal
TAGI: Oficjalnie Javier Calleja Revilla Villarreal CF Hiszpania Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.