Oscar potwierdza: Chciały go cztery europejskie kluby

rok temu Oscar potwierdza: Chciały go cztery europejskie kluby
fot. Chelsea FC

Oscar, który występuje obecnie w Shanghai SIPG, zdradził, jakie europejskie zespoły były zainteresowane jego pozyskaniem przed przenosinami do Chin, a także wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do Europy.

Zimowy transfer Brazylijczyka z Chelsea do Szanghaju wzbudził ogromne emocje. Wielu kibiców zarzucało 26-latkowi, że zdecydował się na taki kierunek wyłącznie dla pieniędzy, bo o ile w Londynie faktycznie grał mało, to miał jeszcze inne oferty z europejskich klubów. Koniec końców, sami włodarze „The Blues” otrzymali za niego od Chińczyków 60 milionów euro.


- Gdy negocjowaliśmy z przedstawicielami mojego obecnego klubu, rozmawialiśmy również z drużynami z Europy. Wśród nich było Atlético, do którego prawie dołączyłem. Podobało mi się, że Hiszpanie są mną zainteresowani.


- W grę wchodził również Juventus, Inter oraz Milan. Opcji było kilka. Zdecydowałem się na Szanghaj, ale przecież mogę jeszcze wrócić do Europy.

- Transfer Paulinho do Barcelony pokazał, że w Chinach grają zawodnicy z odpowiednim potencjałem, by dalej występować na Starym Kontynencie. Myślę, że po dwóch, trzech latach tutaj i pomocy zespołowi w zdobyciu mistrzostwa, również będę mógł wrócić do mocnego europejskiego klubu - powiedział Oscar.


Dodajmy, że w  sezonie 2017 Brazylijczyk rozegrał 18 spotkań w Chinese Super League. Strzelił w nich dwa gole, do których dorzucił dziewięć asyst.  ŹRÓDŁO
Copa90
TAGI: Oscar dos Santos Emboaba Junior Brazylia Chiny Shanghai SIPG FC Inter Mediolan Juventus FC AC Milan Atlético Madryt Hiszpania Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.