Dlaczego Krychowiak nie grał w PSG? Reprezentant Polski zdradza kulisy

rok temu Dlaczego Krychowiak nie grał w PSG? Reprezentant Polski zdradza kulisy

Grzegorz Krychowiak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opowiedział o swoim pobycie w Paris Saint-Germain oraz udaniu się na wypożyczenie do West Bromwich Albion.

Latem 2016 roku włodarze PSG zdecydowali się zapłacić za Polaka blisko 34 miliony euro. Kwota robiła i do dziś robi wielkie wrażenie. Wydając tak wielkie pieniądze na pomocnika, działacze paryskiego klubu wiązali z nim oczywiście wielkie nadzieje. Z różnych powodów „Krycha” nie spełnił jednak oczekiwań. 27-latek zakończył poprzedni sezon z raptem 11 ligowymi występami na koncie.


- Rozmawiałem wielokrotnie z Unaiem Emerym. Trener powiedział, że nie pasuję do zespołu. Czy mnie to zdziwiło? Tak, bo usłyszałem to z ust trenera, który zna mnie na wylot. Spotkaliśmy się w czerwcu 2016 roku i sam mówił, żebym przyszedł do PSG. (…) Emery powiedział mi, że na mojej pozycji powinienem grać jak Sergio Busquets. Zrozumiałem, że nie jestem odpowiednim zawodnikiem do wypełnienia nakreślonych przez niego zadań, na określoną przez niego pozycję - przyznał Krychowiak, który zdradził, że nad opuszczeniem Paryża mocno zastanawiał się już w styczniu.

Kilka miesięcy temu, gdy Krychowiak nie mógł liczyć na regularną grę w stolicy Francji, tamtejsze media rozpisywały się o rzekomym konflikcie Polaka z resztą szatni. Część zawodników PSG miała po prostu nie zaakceptować osoby 27-latka. Jak mówi reprezentant Polski, nie była to prawda.


- Napisano o mnie wiele bzdur. W Paryżu czułem się świetnie. Atmosfera była bez zarzutu. Nie miałem żadnego problemu z szatnią. Brak mojej gry w żaden sposób nie wiązał się z pozaboiskowymi sprawami - zdradził.

Po przenosinach do WBA Krychowiak wyraźnie odżył. Póki co, rozegrał na Wyspach pięć spotkań. W niedawnym meczu Premier League z Watfordem (2:2) Polak popisał się efektowną asystą.

- Czerpię z gry w West Brom ogromną przyjemność. Znalazłem się w świetnej lidze, w której co tydzień można pokazać swoje umiejętności na tle bardzo silnych rywali - mówi.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Francja Anglia Paris Saint-Germain FC West Bromwich Albion FC Grzegorz Krychowiak
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.