OFICJALNIE: Nowy kontrakt gwiazdy Newcastle

rok temu OFICJALNIE: Nowy kontrakt gwiazdy Newcastle

Jamaal Lascelles przedłużył swoją umowę z Newcastle United.

Środkowy obrońca porozumiał się z włodarzami „Srok” w kwestii warunków finansowych nowego kontraktu i związał się z drużyną z St James’ Park do końca czerwca 2023 roku.

- Jestem zachwycony i szczęśliwy w Newcastle. Kocham to miasto, kibiców i piłkę nożną. Cieszę się, że związałem się z klubem na kolejne sześć lat. Mamy grupę ambitnych chłopaków, fani są wspaniali i menedżer mi ufa. Chcę poprowadzić zespół najwyżej, jak to możliwe - powiedział Lascelles.

- Jak podjąłem decyzję o uczynieniu z Jamaala kapitana i kibica Newcastle United, to ten stanął na wysokości zadania i rozwinął swoje umiejętności piłkarskie i charakter. Udowodnił, że jest bardzo dobrym liderem i wzorem do naśladowania. Dobrze reaguje na nasze wskazówki i z każdym meczem staje się coraz lepszy, dlatego zasłużył na ten kontrakt - dodał Rafa Benitez, menadżer Newcastle United.

23-letni defensor trafił do drużyny „Srok” w sierpniu 2014 roku z Nottingham Forest, ale od razu po podpisaniu umowy z ekipą z St James’ Park powędrował na roczne wypożyczenie do klubu z City Ground.

Były młodzieżowy reprezentant Anglii po powrocie do Newcastle musiał trochę poczekać na stanie się pierwszoplanową postacią w zespole. Przełomowym momentem dla niego okazała się końcówka sezonu 2015/2016, kiedy to w wywiadzie otwarcie skrytykował swoich kolegów za brak serca w starciu przeciwko Southmapton. Słowa obrońcy nie pomogły drużynie utrzymać się w Premier League, ale zapewniły mu uznanie szkoleniowca, który powierzył mu opaskę kapitańską.

Benitez o słuszności swojej decyzji mógł przekonać się już w kolejnych rozgrywkach, w których to Lascelles poprowadził ekipę „Srok” do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

23-latek zbierał bardzo dobre recenzje za występy w Championship i teraz jest również chwalony za swoją postawę w spotkaniach w Premier League. W trwającym sezonie zdążył już rozegrać osiem meczów dla Newcastle i strzelił w nich dwie bramki.ŹRÓDŁO
Newcastle United
TAGI: Oficjalnie Jamaal Lascelles Newcastle United Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.