Makélélé: Jego styl gry przypomina mój. Ale w jednym elemencie jest lepszy!

rok temu Makélélé: Jego styl gry przypomina mój. Ale w jednym elemencie jest lepszy!
fot. FotoPyk

Były pomocnik Realu Madryt Claude Makélélé wyjawił, że Casemiro „przypomina mu jego samego”.

Makélélé dołączył do ekipy z Madrytu w 2000 roku i tryumfował tam w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz LaLiga. Trzy lata później Francuz został jednak odesłany do Chelsea, a „Królewscy” nie zdobyli żadnego większego trofeum przez trzy lata od tego momentu.

Obecny asystent trenera Swansea City zdecydował się wypowiedzieć kilka słów na temat Casemiro. Brazylijczyk występuje na tej samej pozycji boiskowej, co niegdyś Makélélé.

- Casemiro gra bardzo dobrze - oznajmił Francuz w rozmowie z dziennikiem „Marca”. - Przed finałem Ligi Mistrzów w Mediolanie, rozmawiałem z nim w szatni. Zna swoją pozycję bardzo dobrze i wydaje się, że opanował tam grę do perfekcji, dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom - dodał.

- Jego styl gry przypomina mi mój własny. Niektórzy kibice myśleli, że tylko i wyłącznie biegam po murawie, ale trzeba wiedzieć, gdzie się ustawić i jak bronić. Casemiro jest bardzo mądry i zawsze doskonale się ustawia. Może też zdobywać bramki, jeśli tylko ruszy do przodu. Ja nie byłem w stanie tego robić!

- Wydaje się, że Real Madryt korzysta teraz z ciężkiej pracy defensywnego pomocnika jeszcze bardziej, niż za moich czasów. Dla Casemiro najważniejsze jest teraz to, żeby koledzy z drużyny zdali sobie sprawę z jego wkładu w sukces - skwitował.


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Claude Makélélé Casemiro Real Madryt CF Swansea City Trenerzy Francja Brazylia Hiszpania Anglia Walia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.