Poznaliśmy plany Legii. Mistrz Polski zagra w ciekawym turnieju

10 miesięcy temu Poznaliśmy plany Legii. Mistrz Polski zagra w ciekawym turnieju

Legia Warszawa poinformowała o planach na przerwę zimową. Pierwsze zgrupowanie mistrza Polski odbędzie się na Florydzie, gdzie podopieczni Romeo Jozaka wezmą udział w Florida Cup 2018.

Towarzyski turniej organizowany jest od 2015 roku, a w trzech dotychczasowych edycjach triumfowali piłkarze 1. FC Köln, Atlético Mineiro oraz Wolfsburga do spółki z São Paulo (2017 rok).


Jego kolejna odsłona zostanie rozegrana od 10 do 20 stycznia. Legia jest jednym z trzech europejskich klubów zaproszonych przez organizatorów. Oprócz warszawiaków w turnieju wezmą udział zespoły PSV Eindhoven i Glasgow Rangers.


W ramach imprezy Legia zmierzy się z ekipami Barcelona SC (13 styczeń) oraz Atlético Nacional (20 styczeń). Pierwsza z nich jest najbardziej utytułowaną drużyną z Ekwadoru. W swojej historii sięgnęła m.in. po 15 mistrzostw kraju. Drugi rywal ma na swoim koncie 16 mistrzostw Kolumbii, a w zeszłym roku triumfował w Copa Libertadores, a więc południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów.


Jak przyznał trener Jozak: - Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania. Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu, z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu.  

Tekst alternatywnyŹRÓDŁO
Legia.com
TAGI: Legia Warszawa Polska Stany Zjednoczone Ekwador Kolumbia Florida Cup Florida Cup 2017 Atlético Nacional Barcelona Sporting Club
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.